„Superkomputer” przewidział zwycięzcę Euro 2020. Jak wypadła Polska?

14.06.2021 14:52
„Superkomputer” przewidział zwycięzcę Euro 2020. Jak wypadła Polska? Fot. FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News

Kto wygra Euro 2020? Jakie szanse ma Polska? Serwis talsport.com zapytał o to "Superkomputer".

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczeły się w piątek 11 czerwca 2021. Turniej potrwa miesiąc i wyłoni najlepszą drużynę Starego Kontynentu. 14 czerwca 2021 odbędzie się pierwszy mecz naszej reprezentacji. Polska będzie grać kolejno ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.

Kto wygra EURO 2020?

Po raz pierwszy w historii w turnieju finałowym Mistrzostw Europy udział wezmą 24 zespoły. Kibice piłkarscy bacznie śledzą rozgrywki i typują swoich faworytów. Swoich faworytów mają również bukmacherzy. Wielu z nich twierdzi, że najwyższe notowania ma reprezentacja Francji. Tuż za nią plasują się zespoły Anglii i Belgii. Tymczasem serwis talsport.com zapytał o wyniki EURO 2020 "Superkomputer".

Polecamy

Alegorytm przeprowiadził ponad 40 tys. symulacji do Których wykorzystał dane historyczne. Pozwoliło to sztucznej inteligencji wytypować zwycięzcę Mistrzostw Europy. Zdaniem maszyny faworytem jest Francja z ponad 20 proc. szansą na zwycięstwo. Wysoko placuje się również Belgia (15,7%) i Hiszpania (11,3%), które mają w wielkim finale zajmą 2. i 3. miejsce.

Mecze odzwierciedlane w symulacjach wykorzystują dane historyczne, normalne warunki meczowe oraz formę drużyny. Algorytm bierze pod uwagę również dane statystyczne zebrane na przestrzeni dekady.

- wyjaśniają twórcy "Superkomputera".

Polecamy

Superkomputer przewidział, że w grupie A miejsce od pierwszego do trzeciego zajmą Włochy, Turcja oraz Szwajcaria. Z grupy B wyjdą Belgia, Dania i Rosja, z C awansują: Holandia, Ukraina i Austria. Do dalszej gry z grupy D zakwalifikuje Anglia i Chorwacja nantomist z E Hiszpania i Polska. Z "grupy śmierci" (F) wyjdą z Francja, Portugalia i Niemcy.

EURO 2020. Które miejsce zajmie Polska?

"Superkomputer nie ma dobrych wieści dla kibiców z Polski". Zdaniem sztucznej inteligencji Polska odpadnie po meczu z Chorwacją w 1/8 finału. Przegramy 2-1 po dogrywce.

Zobacz również: Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie. Niesamowite zdjęcie zafascynowało internautów

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.