Pogoda
03.03.2016 09:20

Samsung Galaxy Tab A7 - Światowa premiera w... Polsce

Premiera siedmiocalowego tabletu Samsung Galaxy Tab A7 została zaplanowana na 8 marca 2016 roku i do tego czasu miał pozostać tajemnicą. W Polsce, dzięki jednemu ze sklepów internetowych, można się było z nim zapoznać o tydzień wcześniej.

Samsung Galaxy Tab A7 - Światowa premiera w... Polsce
foto: materiały prasowe

Świat znał nowy tablet Samsunga tylko pod oznaczeniem kodowym SM-T280 i spodziewano się, że po premierze dołączy do rodziny Galaxy Tab E. Dzięki niespodziewanej premierze w Polsce urządzenie nie ma już tajemnic.

Samsung Galaxy Tab A7 dane techniczne

Samsung Galaxy Tab A7 wyświetla obraz na ekranie o przekątnej 7 cali, pracującym w rozdzielczości 1280 x 800 punktów. Tablet korzysta z czterordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,3 GHz. Co ciekawe, producent komentuje, że układ umożliwia wielozadaniową pracę polegającą na przeglądaniu stron i komunikowaniu się ze znajomym równocześnie.

Tablet wyposażony jest w 1,5 GB pamięci RAM oraz 8 GB przestrzeni na dane. Pojemność można rozszerzyć poprzez włożenie karty micro-SD. Główny aparat ma matrycę 5 Mpix, kamera przednia pracuje z rozdzielczością 2 Mpix.

foto: materiały prasowe

Tablet Samsung Galaxy Tab A7 łączy się z innymi urządzeniami za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej WiFi oraz modułu Bluetooth w wersji 4.0; pozycja ustalana jest dzięki odbiornikowi GPS. Urządzenie wyposażone jest w akumulator o pojemności 4000 mAh.

Cena Samsung Galaxy Tab A7

Nowy tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1 Lollipop. Sprzęt, dostępny w kolorze czarnym i białym, został wyceniony na 599 złotych.

Przecieki, które pojawiały się wcześniej, mówiły także o wersji z wbudowanym modemem LTE – ten model pojawi się w sprzedaży później, w cenie wyższej o około 100 złotych.

Sprzęt Samsunga kierowany jest raczej do osób nieoczekujących od używanego sprzętu najwyższej możliwej wydajności, co znajduje odzwierciedlenie w opisach produktu. Kwestią otwartą pozostaje pytanie, czy tablet wart jest żądanych pieniędzy – na rynku w tym przedziale cenowym można znaleźć urządzenia, które wydają się być bardziej atrakcyjne z punktu widzenia przeciętnego użytkownika.

Co sądzicie o nowym tablecie Samsunga? Cena jest dla Was przystępna? Dajcie znać jakie są Wasze opinie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Samsung Technologia