Pogoda
27.07.2020 13:56

Świętokrzyskie: Mężczyzna przekupywał policjantów kratą piwa

27-latek podczas interwencji policji w Solcu-Zdrój próbował przekupić funkcjonariuszy. Zaproponował mundurowym między innymi kratę piwa.

Policja
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

2020 rok okazał się naprawdę pechowy. Plany na urlopy i wakacje w dużej mierze posypały się wszystkim ze względu na trwają od miesięcy pandemię. Jednak ostatnimi czasy ludzie coraz mniej chętnie zostają w domach. Ze względu na korzystną pogodę postawili na mniej lub bardziej bezpieczny relaks. W związku z tym zwiększyła się także liczba interwencji policji, która musi upominać urlopowiczów o np. niekąpaniu się w zabronionych miejscach.

Świętokrzyskie: Przekupywał policjantów kratą piwa

Do jednej z tego typu akcji zostali wezwani funkcjonariusze Komisariatu Policji w Solcu- Zdroju. Dwóch mężczyzn kąpało się w niedozwolonym miejscu, a według zgłaszającego świadka zdarzenia, obaj spożywali alkohol oraz wrzucali butelki do wody.

Oglądał telewizję z kurami. Dostał za to naganę
Oglądał telewizję z kurami. Dostał za to naganę
Przeczytaj także Oglądał telewizję z kurami. Dostał za to naganę

Jeden z mężczyzn podczas interwencji policji był bardzo agresywny. Jak czytamy na stronie policji świętokrzyskiej, używał w stosunku do funkcjonariuszy wulgarnych słów, szarpał ich za mundury, a kiedy te sposoby wymigania się od kary nie pomogły, chciał wymusić odstąpienie od dalszych czynności groźbami.

27-latek z gminy Stopnica odmówił podania swoich danych personalnych, ponadto był nietrzeźwy. Najprawdopodobniej w ramach ostatecznej desperacji, młody mężczyzna podjął ostatnią próbę wyłgania się z sytuacji. Jak wynika z oświadczenia policji:

"

Kiedy jego zamiary spełzły na niczym, w trakcie przejazdu do jednostki Policji, obiecywał policjantom pieniądze i „kratkę piwa” w zamian za niewyciąganie w stosunku do niego konsekwencji prawnych. "

Awanturnik spędził noc w policyjnym areszcie. 27-latek będzie musiał złożyć wyjaśnienia w sprawie. Za popełnienie szeregu wykroczeń oraz przestępstw, których się dopuścił - odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Drugi mężczyzna, 31-letni mieszkaniec Solca-Zdroju został ukarany mandatami - za zaśmiecanie oraz kąpiel w niedozwolonym miejscu.

Balkon
Balkon
Przeczytaj także Pieniądze wylatują z balkonów w Lublinie. Kolejna staruszka wyrzuciła ogromną kwotę