Pogoda
13.04.2017 11:36

Syberia II za darmo w wersji na Steam

Przed premierą trzeciej części przygód Kate Walker mamy doskonałą okazję, by przypomnieć sobie poprzedni odcinek.

Syberia II za darmo w wersji na Steam
foto: materiały prasowe

Syberia to wielokrotnie nagradzana gra przygodowa studia Microids, za którą stoi belgijski twórca komiksów i projektant gier, Benoit Sokal. Pierwsza część została wydana w 2002 roku i cieszyła się na tyle dużą popularnością, że już dwa lata później doczekała się kontynuacji. I to właśnie w nią możemy teraz zagrać za darmo.

Aby otrzymać Syberię II na platformę Steam wystarczy, że wypełnimy specjalny formularz na stronie producenta. W przyszłym tygodniu otrzymamy na podany adres maila, w którym znajdziemy odpowiedni klucz, za sprawą którego gra zostanie na stałe przypisana do naszego konta w serwisie Valve.

Co prawda Syberia II była już niedawno dostępna bezpłatnie na platformie Origin, obecna oferta jest jednak ciekawsza z punktu widzenia polskiego gracza. W serwisie firmy Electornic Arts gra była bowiem dostępna w angielskiej wersji językowej - na Steamie możemy bez problemu ustawić język polski.

Mimo wszystko przed rozpoczęciem zabawy warto zapoznać się z częścią pierwszą - dwójka stanowi bowiem jej bezpośredni sequel. Ponownie wcielamy się w prawniczkę Kate Walker, która obiecała swojemu przyjacielowi z dzieciństwa, Hansowi Voralbergowi, że pokaże mu mamuty żyjące na tytułowej Syberii. Oprócz zupełnie nowych bohaterów, w drugiej części spotkamy m.in. znanego z jedynki maszynistę Oskara.

A gdy już wciągniemy się w historię opowiedzianą w obu częściach, będziemy mogli dołączyć do grona fanów, które właśnie wyczekuje zwieńczenia trylogii. Syberia 3 po raz pierwszy przeniesie losy Kate do pełnego trójwymiaru i ukaże się na PC (Steam), PlayStation 4 i Xboksa One już 20 kwietnia 2017 roku.

Zwiastun gry obejrzycie poniżej:

Będziecie grali w grę Syberia II?

Jakub Gańko
Tagi: Gry