Symulator Księdza prezentem na Boże Narodzenie

Michał Tomaszkiewicz
23.10.2018 10:55
Priest Simulator|undefined Fot. materiały prasowe

Twórcy Priest Simulatora postanowili wysłuchać litanii graczy chcących jak najszybciej zagrać w Symulatora Księdza i przyspieszyli prace – gra, która już w zapowiedziach wzbudza ogromne kontrowersje, ma trafić na komputery 25 grudnia 2019 roku.

„Kler”, celna krytyka hierarchii kościelnej lub ohydny atak na święty polski Kościół (niepotrzebne skreślić), wzbudził w Polakach ogromne emocje. Nie mniejsze pojawiły się, gdy studio Delirma anonsowało prace nad Priest Simulatorem – od razu pojawiły się domysły co do opcji rozgrywki oferowanych przez grę.

Gdy zapytaliśmy o najbardziej newralgiczne szczegóły Michała Joda, twórcę Symulatora Księdza, usłyszeliśmy, że gra ma być komiczna, a nie obrazoburcza:

Proszę się nie martwić, Priest Simulator ma być grą zabawną. Nie obiecuję, że wszystkie żarty będą w granicach dobrego smaku, ale rozbieranie nieletnich nie mieści się nawet w granicach smaku złego. Chcemy, żeby modlitwy były chwytliwe i uniwersalne językowo. Zależy nam także, żeby nie były zupełnie z kosmosu, dlatego miksujemy dziecięce wyliczanki np. z językami włoskim i łacińskim, co nadaje im „sakralnego” charakteru.

Symulator Księdza zadebiutuje 25 grudnia 2019

Przykład zabawowego podejścia do wcielania się w życie księdza można znaleźć na pierwszym zwiastunie – jak widać na nim, ponętne parafianki mogą otrzymać rozgrzeszenie za wszystko, jeśli poprą żal szczery pokazaniem nam w konfesjonale swoich wdzięków.

Duże zainteresowanie Symulatorem Księdza sprawiło, że twórcy postanowili przyspieszyć premierę, wstępnie zapowiadaną na 2020 rok. Priest Simulator ma być świątecznym prezentem – do graczy trafi dokładnie 25 grudnia 2019 roku.

Symulator Księdza ma rozgrywać się w wiejskiej parafii, w której kapłan jest wpływowym członkiem społeczności. Od gracza będzie zależało, czy będzie realizował powołanie czynienia wśród swoich podopiecznych dobra, czy też zejdzie na ścieżkę występku i gonić będzie za pieniędzmi. Od dokonywanych wyborów moralnych zależeć ma reputacja, która najwyraźniej będzie nas wyprzedzać i nastawiać do nas wrogo (lub przyjaźnie) konkurentów do przychodu z tacy i rządu dusz.

Życie to sztuka wyborów. Tak będzie też w naszej grze, gdzie problemy rozwiążemy na różne sposoby. Przykładowo, możemy zabić demona i dostać od zleceniodawcy kopertę z nagrodą, ale możemy też pozwolić odejść demonowi i otrzymać od niego np. umiejętność związaną z czarną magią. Jeśli mieszkaniec poprosi nas o pomoc, to oczywiście będziemy mogli to zrobić – będą jednak także alternatywy, mniej korzystne dla potrzebującego. Decyzje przełożą się na wskaźnik reputacji, który będzie bezpośrednio uzależniony od naszych wyborów moralnych.

Symulator Księdza ma już profil na Steam.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.