Symulator Piekarza. Polska gra, w której można będzie dawać do pieca

Michał Tomaszkiewicz
16.07.2019 11:15
Symulator Piekarza. Polska gra, w której można będzie dawać do pieca Fot. materiały prasowe Live Motion Games

Bakery Simulator, czyli Symulator Piekarza, pozwoli zarywać nocki przygotowując wirtualne pieczywo dla wirtualnego miasteczka. Oprócz wirtuozerii w dawaniu do pieca trzeba będzie wykazać się także żyłką do prowadzenia biznesu.

Piekarze to niedoceniani bohaterowie. Żeby można było rano kupić chleb, bułkę lub inne, hipsterskie pieczywo, pracują w nocy, gdy większość innych zawodów śpi.

Ich losu można będzie doświadczyć nie wstając od komputera. Grać można będzie oczywiście w nocy dla zwiększenia realizmu, nie będzie to jednak wymagane.

Przeczytaj także

Michał Kaczmarek, CEO Live Motion Games, przekonuje że gra będzie wierna rzeczywistości także wtedy, gdy nie będzie się zarywać z nią nocy. Oczywiście wszystko to bez przesady, w tak by pieczenie chleba na komputerze było zabawą.

Naszym celem jest dostarczenie w Bakery Simulator wysokiego poziomu realizmu. Taki będzie cały proces produkcji pieczywa – chleba i innych wyrobów. Przykładowo, maszyny piekarnicze i przepisy opieramy na rzeczywistych odpowiednikach. W pracy nad grą pomaga nam też konsultant z 10-letnim doświadczeniem w branży piekarniczej. Jednocześnie jednak niektóre elementy rozgrywki będą uproszczone, aby rozgrywka była odpowiednio atrakcyjna dla graczy i dawała możliwie jak najwięcej satysfakcji

symulator_piekarza_02 Fot. foto: materiały prasowe Live Motion Games

Symulator Piekarza - polska gra o wypiekaniu chleba

Podstawą rozgrywki ma być przygotowywanie pieczywa. W miarę postępów gracz będzie otrzymywał dostęp do nowych, bardziej wyrafinowanych przepisów na wypieki, które pozwolą przyciągnąć szerszą klientelę. To z kolei przełoży się na realizowanie planu podbicia piekarskiego świata.

Wśród dostępnych aktywności znajdą się np. nauka nowych przepisów, kupowanie specjalistycznych maszyn i ulepszanie procesu produkcji. Ważną rolę będzie pełnić również logistyka związana z dostarczaniem zamawiającym pieczywa. Nie zabraknie też specjalnych i jednocześnie bardziej opłacalnych zamówień, a także możliwości prowadzenia własnych eksperymentów piekarniczych.

Twórcy gry przekonują, że Bakery Simulator będzie oferować sporo wymagającej zabawy. Pieczenie chleba jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać, szczególnie, gdy trzeba dbać także o logistykę, łańcuch dostaw oraz zapewnić swoim produktom zbyt.

Premiera gry zapowiadana jest na październik 2019 roku. Symulator Piekarza trafi wtedy na komputery PC via Steam, premiera gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch planowana jest na rok 2020.

Zobacz także: Symulator Księdza – „Kler” to przy nim pikuś 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.