Pogoda
28.08.2019 12:07

"Symulator Pszczoły" dostępny ekskluzywnie w Epic Games Store

Varsav Games Studio zapowiedziało, że ich gra będzie dostępna tylko i wyłącznie u konkurenta Steama.

symulator pszczoły
materiały prasowe wydawcy

Epic Games to wydawca Fortnite'a, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy postanowił spróbować swoich sił również jako właściciel sklepu sprzedającego digitalowe wersje gier. Wieloletni użytkownicy Steama nie przyjęli tej informacji zbyt dobrze. Zwłaszcza, że Epic stara się zagrozić rywalom poprzez wykupywanie gier od producentów i otrzymywanie ich jako ekskluzywne tytuły na swoją platformę.

Według wielu graczy jest to działanie ograniczające ich wolność wyboru. I gdy kolejni deweloperzy i wydawcy dogadują się z Epic, mogą spodziewać się bardzo negatywnej reakcji swoich fanów. Ci zarzucają twórcom chciwość i brak szacunku do odbiorców. Tak też się stało w wypadku"Bee Simulator".

The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online
Przeczytaj także The Elder Scrolls Online za darmo na PS4, XOne i PC

Zostań pszczołą w Epic Games

Wydawcą gry tworzonej przez polskie studio Varsav Games jest francuska firma Bigben. Jak poinformowali szefowie tej firmy, ich trzy najbliższe premiery: WRC 8, Paranoia i wspomniany polski tytuł, będą dostępne do kupienia jedynie poprzez sklep ojców Fortnite'a. Epic otrzymał wyłączne prawa do sprzedaży gier przez 12 miesięcy od ich premiery. Psychofani Steama będą więc mogli stać się pszczółkami dopiero w 2020 roku.

Konrad Mroczek, prezes Varsaw Games skomentował tę decyzję następująco:

"

Cieszymy się z bardzo dobrych relacji biznesowych jakie udało się nawiązać z Epic Games. Dzięki współpracy z wydawcą Bigben Interactive mamy przyjemność poinformować o podpisaniu czasowej umowy na wyłączność w Epic Games Store, która w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe spółki. Dodatkowo podpisaliśmy umowę na licencję na korzystanie z silnika Unreal Engine 4 na dedykowanych, korzystnych dla spółki warunkach. Przed nami intensywny okres promocji i sprzedaży gry Bee Simulator. "

Wielu fanów jest niepocieszonych tą decyzją. Nadal w światku gier pojawiają się głosy, że Epic rujnuje rynek sprzedażowy. Sam nie rozumiem tych zarzutów i jest mi to obojętne, kto będzie mi sprzedawać grę, o ile będzie ona dobra i tania. Albo dobra i droga. Ważne, żeby była dobra.

Poniżej możecie sprawdzić trailer "Bee Simulatora", który trafi do nas już 14 listopada na PC, XOne, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

A wy co sądzicie o sytuacji z Epic Games Store?

Zobacz także:  Kultowe platformówki "Król Lew" i "Aladyn" powrócą na nową generację

Co sądzicie o Epic Games Store?

Tagi: Gry