Symulator pszczoły wyruszył na podbój świata. Familijny Wiedźmin dla najmłodszych?

14.11.2019 15:21
Symulator pszczoły wyruszył na podbój świata. Familijny Wiedźmin dla najmłodszych? Fot. materiały prasowe VARSAV

Zagorzali i dojrzali gracze spojrzą zapewne na Symulator pszczoły z lekką nieufnością, to jednak właśnie takie przyjazne rodzinom gry cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. Czy Bee Simulator stanie się hitem na miarę Wiedźmina?

„Przyjemne z pożytecznym” to motto przyświecające twórcom Symulatora pszczoły, studiu VARSAV, przy tworzeniu familijnego i pełnego aspektów nie tylko rozrywkowych, lecz także edukacyjnych.

Twórcy postawili na możliwość grania w rodzinnej kooperacji, dzięki czemu można w przyjemny dla obu stron sposób spędzić czas z dzieckiem. Powstawanie Bee Simulatora śledzimy od długiego czasu i wiemy, że było na co czekać:

Przeczytaj także

Symulator pszczoły kładzie na barki prowadzonego przez gracza owada misję uratowania świata, czyli ula. Zanim cel zostanie zrealizowany, przeżyje się wiele przygód, które znacznie zwiększą naszą wiedzę na temat pszczół i ich roli w zatrzymywaniu końca świata dla ludzi.

Bawiąc, uczy! Bee Simulator to pierwsza rodzinna gra zorientowana na naturę i z mocnym edukacyjnym akcentem. Gracz, eksplorując świat i obserwując go z perspektywy pszczoły, nie tylko poznaje życie tych wyjątkowych owadów, ale może je lepiej zrozumieć, a jednocześnie przeżyć masę wspaniałych przygód, próbując uratować swój ul w otwartym świecie inspirowanym prawdziwym Central Parkiem.

Bee Simulator – gra przyrodnicza integrująca rodziny

Symulator pszczoły zaprasza do wspólnego wykonywania zadań – można to robić współpracując, lub rywalizując. Twórcy postarali się przy tym, żeby rywalizacja była sprawiedliwa i fair, przed dorosłymi graczami stawiając wyzwania o znacznie wyższym poziomie trudności. Wśród atrakcji, jakie znajdziemy w Bee Simulator, jest między innymi zbieranie pyłków, ściganie się w wyścigach i walki z osami i pająkami.

Bee Simulator jest grą odpowiednią dla graczy już od 7 lat. Nie zawiera przemocy ani agresji, a wręcz przeciwnie - gracz może poznawać świat w swoim tempie, w towarzystwie muzyki skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego, znanego z takich produkcji jak Wiedźmin III: Dziki Gon.

Kompozytor przekonuje, że gracze zasługują na rozpieszczanie muzyką niezależnie od tego, w jakim są wieku.

Muzyka komponowana z myślą o dzieciach nie powinna być banalna i prymitywna. Ścieżka dźwiękowa do Bee Simulator była nagrywana z udziałem blisko 50-osobowej orkiestry.

symulator_pszczoly_02 Fot. foto: materiały prasowe VARSAV

Symulator pszczoły ukazał się równocześnie na wszystkich liczących się platformach sprzętowych: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Zobacz także: Otworzono najmniejszy McDonald's na świecie tylko dla pszczół 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.