Pogoda
25.07.2018 11:29

Symulator randek, w którym podrywa się i zabija wojowników ISIS

Dla napalonej, 19-letniej agentki CIA to będą najlepsze wakacje życia – dostała zadanie infiltracji i eliminacji wojowników Państwa Islamskiego, a jak wiadomo, najlepszym na to sposobem jest zaciągnięcie ich do łóżka.

Super Patriotic Dating Simulator
foto: materiały prasowe

Super Patriotic Dating Simulator nie jest symulatorem, do jakiego przyzwyczaili nas polscy twórcy, mający czasem bujną wyobraźnię i tworzący Symulator menela czy ekstremalny Symulator kuriera.

Gra irańskiej imigrantki do Ameryki, Karlee Esmailli, ma być interaktywną opowieścią graficzną, w której mamyco prawda wybór co do niektórych podejmowanych decyzji, główny zarys fabuły jest jednak niezmieniany i w zasadzie polega na podrywaniu i zabijaniu poszczególnych postaci.

Główna bohaterka gry, Elodie, otrzymuje zadanie rozbicia sił zbrojnych Państwa Islamskiego poprzez działania pod przykrywką. Dzielna dziewczyna zaciąga się więc do ISIS, ratując demokrację przed zniszczeniem i przy okazji „ucząc się kilku rzeczy o swoim ciele”.

super_patriotic_dating_simulator_02

Symulator randek i zabijania wojowników ISIS

Super Patriotic Dating Simulator jest przy tym grą-protestem – autorka chce zaprotestować przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet w grach z gatunku symulator randek, zmniejszyć poczucie zagrożenia terroryzmem ISIS oraz rzucić wyzwanie „dehumanizującej, mylnej i okrutnej politycznej percepcji ludności Azji Środkowej przez Amerykanów.

Autorka z góry zastrzega, że w grze nie znajdzie się nagości ani „momentów”, aczkolwiek należy spodziewać się plastycznych opisów odczuć bohaterów oraz kreskówkowego przedstawienia przemocy.

foto: materiały prasowe

Podstawowa wersja gry została wyceniona na 15 dolarów – każdy wspierający produkcję Super Patriotic Dating Simulator na Kickstarterze musi jednak liczyć się z zamieszczeniem jego imienia i nazwiska na liście podziękowań w grze. Jeśli ktoś będzie czuł się z tym nieswojo – za dodatkowe 10 dolarów może kupić sobie anonimowość.

Premiera gry zapowiedziana jest na grudzień 2019 roku.

Zagralibyście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry