Syn Wolverine'a został nowym rodzajem Venoma

Sergiusz Kurczuk
02.07.2018 11:29
1 Fot. okładka komiksu Venom Tooth and Claw vol. 1 #1

W komiksie „X-Men Blue” jeden z synów Wolverine'a został zakażony kosmicznym Symbiotem. Jimmy Hudson stał się jednym z Poisonów.

Marvel Comics zapowiadał walkę dwóch synów Wolverine'a od kilku miesięcy. Czytelnicy nie mieli jednak pewności, o co potomkowie najpopularniejszego z X-Men stoczą pojedynek. Teraz jest już jasne, że grupa z Dakenem na czele będzie musiała pokonać Jimmy'ego Hudsona, ponieważ chłopak związał się z nową wersją Symbiota. 

„X-Men Blue” #30 - Jimmy Hudson kontra Daken

Grupa X-Men Blue składa się głównie z młodych mutantów. Trzonem drużyny są oryginalni X-Men przeniesieni z przeszłości do teraźniejszości, a także postacie pochodzące z alternatywnych uniwersów. Jednym z takich bohaterów jest Jimmy Hudson - syn Wolverine'a ze świata Ultimate. Co ciekawe, członkiem drużyny jest również potomek kanonicznego Logana - Daken. Obaj są obdarzeni podobnymi mocami, co ich ojciec. Niedawno Jimmy zaginął. Drużyna ruszyła na poszukiwania kolegi. Okazało się, że dopadł go jeden z Symbiotów znanych jako Poisons.

30 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Blue #30

Poisons - czym są nowe Symbioty z Marvel Comics?

Symbioty, czyli kosmici z rasy Klyntar to bezkształtne istoty, które pasożytują na swoich ofiarach, łącząc się z nimi i tworząc wspólny organizm. Żywiciel zyskuje ich moce, ale jego umiejętności i charakter mają wpływ na to, jak będzie wyglądał Symbiot po połączeniu. Najsłynniejszymi Klyntarami są oczywiście Venom i Carnage. Ale Marvel wprowadził niedawno nowy rodzaj kosmitów. Poisons to istoty bardzo podobne do tradycyjnych Symbiotów. Różni je jednak to, że posiadają zbiorową świadomość. Potwory zaatakowały Ziemię w eventcie Venomized, w którym twórcy „zvenomizowali” słynnych bohaterów i złoczyńców Marvela.

30 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Blue #30

Teraz zakażony został Jimmy Hudson. Drużyna stara się pomóc chłopakowi. Jednak Daken uważa, że jest za późno, bo Hudsona już nie ma. Pozostał jedynie pasożyt, który przejął pewne cechy mutanta, w tym oczywiście ikoniczne pazury, który każe na siebie mówić Poison. Jak zakończy się pojedynek Dakena z Poisonem? Jakie będą skutki tego spotkania? Przekonamy się w kolejnym numerze serii „X-Men Blue”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.