Syrena Meluzyna R wystartuje w Barbórce

11.12.2015 09:26
Syrena Meluzyna R wystartuje w Barbórce Fot. kadr z wideo

Wyczynowa wariacja stworzona na podstawie nowoczesnej Syreny, opracowywanej przez AK Motor, zadebiutuje na żywo 12 grudnia 2015 roku podczas 53. Rajdu Barbórka na odcinku specjalnym na ulicy Karowej w Warszawie.

Wersja rajdowa nazywa się Meluzyna R i została przygotowana wyłącznie pod kątem sportów motorowych. Bazą wyjściową dla tego pojazdu była prototypowa wersja, stanowiąca kontynuację samochodu marki Syrena produkowanego w XX wieku. Za całym projektem stoi kanadyjska firma AK Motor International Corporation, która ten wyczynowy model opracowała wraz z firmą Proto Cars z Nysy.

Na oficjalnym fanpage'u Dytko Sport, warsztatu przygotowującego samochody do rajdów, opublikowano zdjęcia „R-ki”:

Samochód miejski w stylu retro ma 4,04 m długości, 1,82 m szerokości, 1,44 m wysokości, przy rozstawie osi równym 2,51 m. Nadkola wypełniają opony Pirelli 225/650-18LTVA RE7. Pojazd dysponuje napędem na obie osie, na które przenoszone jest 400 KM pochodzących z 4-cylindrowego, 4-suwowego, turbodoładowanego silnika. Nadwozie oparto na rurowej ramie przestrzennej.

Auto w pełnej krasie możecie zobaczyć tutaj:

Odmiana R wyróżnia się ogromnym tylnym spojlerem, dyfuzorem, zderzakami z wlotami powietrza, mocno poszerzonymi wszystkimi 4 nadkolami, smuklejszymi, bardziej opływowymi lusterkami, ogromną osłoną chłodnicy oraz nakładkami na przednie światła. Jak na typowo wyczynowe auto przystało, bagażnik i maskę otwiera się przy użyciu tzw. spinek. Wnętrze swoim wyglądem także zdradza sportowe aspiracje – w celu redukcji wagi wszelkie zbędne elementy zostały wyrzucone. Zamiast standardowych foteli, znajdziemy lekkie, siedzenia sygnowane przez Recaro z wielopunktowymi pasami. Jeszcze większy poziom bezpieczeństwa ma zapewniać specjalna klatka.

Syrena swoimi kształtami może nieco na myśl przywodzić Volkswagena Beetle’a, od którego jest krótsza, nieco szersza i subtelnie niższa. 

W wersji R wygląda iście bojowo! To kolejny powód, by 12 grudnia 2015 odwiedzić ulicę Karową...

Wybieracie się?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.