Szczecin wybudował przejście dla pieszych używających smartfonów

Michał Tomaszkiewicz
01.03.2019 10:23
Szczecin wybudował przejście dla pieszych używających smartfonów Fot. materiały prasowe

Smartfony stały się całym naszym światem – więcej uwagi poświęcamy trzymanemu przez oczami ekranowi, niż otaczającemu nas światu. Od nieszczęścia dzieli więc nas zaledwie jeden krok – zauważył to Szczecin, który zamontował na przejściu sygnalizację świetlną dla użytkowników smartfonów.

Pomysł nie jest nowy – podobne instalacje pojawiały się już w innych miastach, w tym także polskich. Sygnalizacja świetlna dla użytkowników smartfonów została zainstalowana między innymi w Augsburgu i w Katowicach.

Wszystkie wykorzystują ten sam pomysł – skoro przechodnie wpatrują się w ekran i patrzą w dół, zamiast przed siebie i na boki, to sygnalizację świetlną trzeba ustawić w takim miejscu, w którym będą w stanie ją dostrzec – pod ich nogami.

Budową nowego rodzaju przejścia w centrum Szczecina pochwalił się prezydent miasta:

Przeczytaj także

Sygnalizacja świetlna dla użytkowników smartfonów w Szczecinie

Przejście z sygnalizacją dla użytkowników smartfonów powstaje w centrum Szczecina, przy placu Rodła, na przejściu pomiędzy Pazimem i Galaxy.

W chodnik przed ulicą wbudowano listwę, która będzie świecić na kolor zsynchronizowany z główną sygnalizacją – na czerwono lub zielono. Oficjele zapowiadają, że będą bacznie przyglądać się, czy rozwiązanie sprawdza się w praktyce oraz słuchać opinii mieszkańców – jeśli odbiór będzie pozytywny, z czasem podobne listwy mogą trafić także na inne ruchliwe przejścia dla pieszych.

Zobacz także: >> Zombie z „The Walking Dead” najechały właśnie Twoje okolice <<

Smartfony diametralnie zmieniły nasze życie – stały się centrum naszego kontaktu ze światem. Na wyciągnięcie palców mamy wszystkich naszych znajomych, a na dodatek pojawia się coraz więcej gier Augmented Reality, które wymagają wyjścia na miasto, żeby w nie zagrać. Tak działa Ingress, Pokemon GO czy The Walking Dead: Our World.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.