Pogoda
12.02.2016 12:49

Szczecińskie starcie Golfa IV z Vectrą B

Przejeżdżanie na czerwonym świetle jest niestety nagminnym wykroczeniem. Bardzo wielu kierowców nie dostosowuje się do wskazań sygnalizacji świetlnych, stwarzając poważne zagrożenie na drodze.

Szczecińskie starcie Golfa IV z Vectrą B
foto: kadr z wideo

Do wypadku doszło w Szczecinie na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Bohaterów Warszawy. Kierujący Volkswagenem Golfem IV przejeżdżał na zielonym świetle, kiedy nagle z jego lewej strony wyjechał kierowca srebrnego Opla Vectrę B, legitymującą się szatańskimi numerami rejestracyjnymi:

Poszkodowany kierowca opisał jak wyglądała cała sytuacja:

"

Gwoli wyjaśnienia zielone świeci się dla mojego kierunku już od ok. 8 sekund przed uderzeniem, także czerwone było mocno późne, zresztą widać, że o mały włos Vectra dostałaby strzał ze swej lewej strony od pojazdów jadących z przeciwka. Sam nie widziałem tego samochodu. Po pierwsze, tramwaj, a po drugie barierki. W tej sytuacji kamerka była jakoby kilka metrów przede mną, ja dodatkowo siedzę niżej, także okiem kamery widać to znacznie lepiej. "

W wyniku wypadku w Golfie uszkodzone zostały lampa, zderzak, atrapa wlotu powietrza oraz przedni lewy błotnik. Można zatem w tej konkretnej sytuacji mówić o szczęściu w nieszczęściu. Szkody okazały się znikome, a co najważniejsze – żadna z osób biorących udział w tej stłuczce nie ucierpiała. Jedynie samochody zostały poobijane i to jeszcze w nieznacznym stopniu.

Niestety nie każda kolizja drogowa niesie ze sobą tak znikome konsekwencje. Trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę przejeżdżając na czerwonym świetle ryzykujemy zdrowiem i swoim, i cudzym.

Dlatego apelujemy o rozwagę…

Tagi: Duperele