Szedł na kolanach po autostradzie z Krakowa do Częstochowy. Odwieźli go do szpitala psychiatrycznego
22.10.2020 14:22
Szedł na kolanach po autostradzie z Krakowa do Częstochowy. Odwieźli go do szpitala psychiatrycznego Fot. Damian Klamka/East News

Do przedziwnej sytuacji doszło w sobotę 17 października na autostradzie A4 w Krakowie. Kierowcy zauważyli mężczyznę, który na kolanach zmierzał poboczem autostrady. Od razu poinformowali policję.

O sprawie mężczyzny poinformował Dziennik Zachodni. Kroczącego na kolanach mężczyznę zauważono w sobotę, 17 października, na autostradzie A4 w okolicach krakowskich Balic. Z relacji świadków wynika, że osobnik z krzyżem i białą chorągiewką stwierdził, że idzie do Częstochowy. Jak nietrudno się domyślić, jego zachowanie wzbudziło zaniepokojenie kierowców. 

Jeden z nich postanowił zareagować i zgłosił sprawę policji.

Mężczyzna szedł na kolanach po autostradzie z Krakowa do Częstochowy

Jak podaje dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie:

Zdarzenie miało miejsce w sobotę około 12.30. Dostaliśmy informację, że jedna osoba idzie autostradą pieszo i modli się. Policjanci podjechali w to miejsce i podjęli w stosunku do niego interwencję. Jego zachowanie wskazywało, że ma problemy zdrowotne. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i mężczyzna został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Krakowie.

Przeczytaj także

W wyniku zachowania pieszego zmierzającego do Częstochowy na szczęście nikt nie ucierpiał.

Podobne zachowania, które zgłaszane są na policję, określane są przez funkcjonariuszy jako zupełny brak wyobraźni, brawura, nieostrożność i złamanie podstawowych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przy okazji przypomnieli, że poruszanie się osób pieszych autostradą jest bezwzględnie zakazane. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.