Pogoda
07.09.2016 10:23

Szeryf blokujący pas zignorował uwagi kierowców

Blokowanie pasów ruchu przed zwężeniem na ogół spotyka się z nagonką w internecie... i nie tylko. Słownej „chłosty” doczekał się bowiem kierowcę Skody Octavii I.

Szeryf blokujący pas zignorował uwagi kierowców
foto: kadr z wideo

Poruszając się po polskich drogach można spotkać kierowców każdej maści. Jednym zalecilibyśmy zażycie środków uspokajających, a innym nakazali ich natychmiastowe odstawienie. W przypadku co poniektórych można wysnuć odważną diagnozę, jakoby nie mieli wszystkich klepek na swoim miejscu. W końcu na drogach nie brakuje kierowców, którzy np. wymuszają pierwszeństwo, a następnie mają pretensje do osoby wyrażającej swoje oburzenie ich karygodnym zachowaniem. Tak jakby pokora była pojęciem kompletnie obcym...

Problemem są zatem uparci kierowcy gotowi do zażartego bronienia swoich racji i oporni na jakąkolwiek autorefleksję. Za przedstawiciela takiej grupy można uznać niechlubnego bohatera kolejnego nagrania, zarejestrowanego kamerą pokładową. Osoba poruszająca się Skodą Octavią I skutecznie okupowała lewy pas ruchu, blokując tym samym możliwość dojechania nim do zwężenia.

Dwaj pozostali uczestnicy ruchu drogowego postanowili zainterweniować i przemówić do rozsądku właścicielowi czeskiego pojazdu. Jak się okazało chwilę później – ich trud na nic się zdał:

Najczęściej osoby podejmujące się takich manewrów tłumaczą, że skoro oni grzecznie czekają w kolejce, to inni także powinni. A zamiast tego bezczelnie wpychają się po dojechaniu do samego końca. Niestety taka postawa, i idące za nią działania, powodują większe zatory na drogach.

Za problem wzięło się Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które przygotowało projekt zmian regulujących kwestię poruszania się w miejscach, gdzie są zwężenia dróg. Nowe przepisy miałyby wymusić na kierowcach naprzemienną jazdę, zgodnie z zasadą na suwak.

W zwalczaniu takich występków pomaga policja. Funkcjonariusze wielokrotnie reagowali na szeryfów drogowych, pouczając ich lub nawet nakładając na nich mandat karny. Mimo to, w sieci pojawia się coraz więcej filmików, na których widać jak szeryfowie bezkarnie blokują pasy ruchu... 

Tagi: Duperele