Szeryf w Volvo kontra wkurzeni kierowcy

27.05.2016 12:15
Szeryf w Volvo kontra wkurzeni kierowcy Fot. kadr z wideo

Działania internautów mogą mieć efekt dyscyplinujący – przynajmniej tak mogłoby się wydawać. W końcu w sieci nie brakuje filmików, których bohaterami są kierowcy walczący o „sprawiedliwość” na naszych polski drogach.

Z każdą kolejną „niskobudżetową” produkcją, która trafia do internetu, przekonujemy się o tym, że takie zachowania są powszechnie nietolerowane. Ponadto tego rodzaju filmiki stanowią również dowód na to, że coraz więcej kierowców kupuje kamery pokładowe. Czysto teoretycznie te tendencje powinny wzbudzić strach wśród wszystkich osób postępujących wbrew przepisom ruchu drogowego. Ryzyko, że zostaną oni złapani przez czujne oko kamery pokładowej nieustannie wzrasta. 

Najczęściej ludzie decydujący się na zakup tego typu sprzętu nie mają skrupułów, by potem przesyłać do policji wybryki poszczególnych delikwentów. Co za tym idzie, funkcjonariusze mają pełne ręce roboty w związku z analizą nadesłanych materiałów.

Tym razem kierowcy trafili na „szeryfa” drogowego blokującego lewy pas ruchu:

Część osób wciąż ma problem z tym, że są oni wyprzedzani przez „cwaniaków”, którzy ośmielają się korzystać z całej długości kończącego się wkrótce pasa ruchu. Dlatego też biorą sprawy w swoje ręce i blokują takich delikwentów. To właśnie jedna z polskich „przypadłości” i działanie w myśl zasady, że każdy powinien grzecznie czekać w kolejce, a nie wpychać sie „na chama” przed innych. Wszystko wbrew sugerowanej zasadzie jazdy „na suwak”.

Tego rodzaju postępowanie prowadzi do jeszcze dłuższych kolejek. Kwintesencję problemu świetnie obrazuje sytuacja na rondzie, na którym zdecydowana większość kierowców chce zjechać tym samym zjazdem. A tam są dwa pasy ruchu, z czego jeden zwęża się po paruset metrach. Jeśli wszyscy kierowcy będą korzystać wyłącznie z jednego pasa, to szybciej zrobi się zator na skrzyżowaniu dróg. To z kolei doprowadzi do sparaliżowania ronda i ruchu...

Zresztą, nawet na kursach na prawo jazdy uczą, by korzystać ze wszystkich dostępnych pasów ruchu w jednym kierunku… Gdyby każdy się stosował do tych zaleceń, to policjanci nie musieliby pouczać niesfornych kierowców. 

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.