Szokująca moda: Rodzice pokazują dzieciom zdjęcia zdeformowanych ludzi i wrzucają ich reakcję na TikToka

04.09.2020 15:34
Szokująca moda: Rodzice pokazują dzieciom zdjęcia zdeformowanych ludzi i wrzucają ich reakcję na TikToka Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Szokująca i niezwykle odrażająca moda zapanowała na TikToku i powoli rozprzestrzenia się na inne social media. Rodzice pokazują swoim pociechom zdjęcia zdeformowanych ludzi, a wideo z reakcją maluchów umieszczają w internecie.

Obrzydliwe zjawisko nie tylko wpływa na psychikę dzieci, ale przede wszystkim skazuje na ostracyzm osoby chore lub ofiary wypadków.

Kolejna żenująca moda z TikToka uderza w dzieci i osoby chore

O szokującej modzie jako pierwsza napisała publicystka Melissa Blake, która cierpi na zespół Freemana-Sheldona. Jest to rzadki zespół wad wrodzonych cechujący się deformacją twarzy, upośledzeniem czynności podniebienia oraz przykurczami palców.

Wyglądam inaczej […] ludzie wyzywali mnie już na szereg sposobów. Mówią, że powinnam mieć zakaz publikowania swoich zdjęć, ponieważ jestem zbyt brzydka.

- stwierdza publicystka.

Przeczytaj także

Jak twierdzi Melissa Blake, w ostatnim czasie ataki na osoby niepełnosprawne wyraźnie przybrały na sile. Jej zdaniem w dużym stopniu ma na to wpływ przerażający trend, który opanował serwisy społecznościowe. Szokujące nagrania reakcji dzieci szczególnie często ukazują się na TikToku oraz Instagramie.

Blake bardzo często uczestniczy w akcjach skierowanych do osób niepełnosprawnych, a prywatnie znana jest z ciętego języka i ogromnego poczucia humoru.

Osoby niepełnosprawne ostro krytykują nowy trend TikToka

Melissa Blake stwierdza także, że takie nieodpowiedzialne zachowanie jest na dłuższą metę bardzo szkodliwe i może się odbić w późniejszym życiu dziecka. Nie jest to bowiem żart, lecz nauka szufladkowania ludzi i piętnowania osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj także

Publicystce wtóruje oratorka Lizzie Velasquez, która choruje na syndrom Marfana lipodystrofia. Przez swoją chorobę nie posiada tkanki tłuszczowej. Velasquez na początku sierpnia padła ofiarą gorszącego żartu pewnych rodziców, którzy strasząc swoją córkę, posłużyli się jej zdjęciem.

W podobnej sytuacji znalazła się cierpiąca na zespół Crouzona  pisarka Ariel Henley.

Przeczytaj także

Musimy przestać zachowywać się tak, jakby twarz, która jest inna, była z natury zła lub przerażająca, albo czymś godnym śmiechu i okrucieństwa na TikToku

 - zgodnie apeluje środowisko poszkodowanych.

Zobacz również: TikTok z poważnymi problemami. Amerykanie grożą zakazem używania modnej aplikacji

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.