Pogoda
10.04.2020 11:58

Szpital niczym Hogwart: lekarze oznaczyli sale nazwami czarodziejskich domów. J.K. Rowling zachwycona

Lekarze z brytyjskiego Royal Bournemouth Hospital nadali samom nazwy czterech domów Hogwartu. Autorka "Harry'ego Pottera" zareagowała.

Foto: Evan Agostini/Invision/AP/East News
Foto: Evan Agostini/Invision/AP/East News

Ratowanie ludzkiego życia i walka z koronawirusem nie muszą odbywać się w sztywnej, ponurej atmosferze. Udowodnili to lekarze z brytyjskiego Royal Bournemouth Hospital, którzy postanowili nieco urozmaicić swoje miejsce pracy, wnosząc do niego szczyptę magii. W ten oto sposób, szpitalne sale, oprócz oficjalnych nazw, otrzymały szczególne oznaczenia - czterech domów Hogwartu. Zwrócili tym uwagę autorki "Harry'ego Pottera", która odniosła się do akcji w mediach społecznościowych.

Szpital niczym Hogwart - lekarze oznaczyli sale nazwami czarodziejskich domów

J.K. Rowling opublikowała na Twitterze wpis przedstawiający zdjęcia szpitalnych sal podpisanych czterema domami Hogwartu - Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin. Twórczyni serii o młodym czarodzieju przyznała, że "rzadko bywała tak dumna". 

J.K. Rowling miała podejrzenie koronawirusa: "Na szczęście już wyzdrowiałam"
J.K. Rowling miała podejrzenie koronawirusa: "Na szczęście już wyzdrowiałam"
Przeczytaj także J.K. Rowling miała podejrzenie koronawirusa: "Na szczęście już wyzdrowiałam"

Sale otrzymały swoje magiczne nazwy przy okazji ich przeprojektowywania, w celu sprawniejszej walki z koronawirusem. Jeden z lekarzy, Alex Maslenm skomentował sprawę słowami:

"

Nazwy tych domów są dobrze znane naszym młodszym lekarzom, którzy dorastali wraz z Harrym Potterem. Przyniosło to nieco ukojenia w tych trudnych czasach.  "

Harry Potter
Harry Potter
Przeczytaj także Nowy serwis dla fanów Harry'ego Pottera lepszy niż "Szkoła z TVP"? J.K. Rowling walczy z koronawirusową nudą

Dr Mike Wheble przyznał z kolei, że ogromnie zaskoczyła go reakcja J.K. Rowling.

"

To dla ans olbrzymie wsparcie. To wzruszające, że otrzymaliśmy taką wiadomość. Wiele to znaczyło dla mnie osobiście i dla wielu moich kolegów tutaj, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym. "

Zobacz też: Wątek Syriusza w "Czarze Ognia" miał wyglądać inaczej. Czemu J.K. Rowling zmieniła zdanie? 

Tagi: Newsy Harry Potter J.K. Rowling koronawirus