Pogoda
08.07.2020 16:13

Sztab Andrzeja Dudy uśmiercił Rafała Trzaskowskiego w nowym spocie [WIDEO]

Andrzej Duda pokazał spot wyborczy stylizowany na grę retro. Głównym bohaterem jest w nim Rafał Trzaskowski, który na końcu filmiku ginie eksplodując.

Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda
foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Spieszcie się oglądać ten spot, gdyż może błyskawicznie zniknąć z sieci. I to z dwóch różnych powodów: po pierwsze, internauci masowo dają wyrazy swojego oburzenia pod materiałem i zapewne zgłaszają film jako mowę nienawiści.

Po drugie zaś: na filmie wyraźnie słychać dźwięki zbierania monet z gier Mario. Jeśli nie były one licencjonowane u Nintendo (a raczej nie należy się spodziewać, jako że korporacja nie zwykła angażować się w politykę), sztab Andrzeja Dudy czeka ciężka przeprawa w sądzie. Nintendo znane jest z bardzo drapieżnego bronienia swojej własności intelektualnej przed nieautoryzowanym wykorzystaniem.

Mario Royale
Mario Royale
Przeczytaj także Mario Royale dla 100 graczy w przeglądarce. Grajcie, zanim Nintendo się zorientuje i zlikwiduje projekt

Widzowie spotu są poruszeni zarówno formą, jak i treścią wideo mającego zniechęcać do głosowania na Rafała Trzaskowskiego. Na dodatek na końcu spotu konkurent urzędującego prezydenta ginie w spektakularnej eksplozji.

W stylizowanym na grę retro spocie Andrzeja Dudy ginie Rafał Trzaskowski. Czy sztab nielegalnie wykorzystał dźwięki z gry Mario?

Nowy spot Andrzeja Dudy wywołuje wśród internautów niezwykle gorące emocje. Wydaje się jednak, że są one zdecydowanie odmienne o tych, które chciał wywołać sztab.

W stylizowanym na grę retro wideo widać, jak Rafał Trzaskowski kolekcjonuje niekorzystne dla Polaków decyzje, by na końcu wybuchnąć.

Każde zebranie hasła nagradzane jest znanym z Mario dźwiękiem oznaczającym zdobycie kolejne monety. Wysłaliśmy do Nintendo zapytanie, czy odgłos pojawił się z błogosławieństwem japońskiej korporacji.

Szok i niedowierzanie internautów wywołało jednak uśmiercenie w spocie konkurenta Andrzeja Dudy, Rafała Trzaskowskiego. Komentarze są w przeważającej większości skrajnie nieprzychylne i nawet zwolennicy urzędującego prezydenta piszą, że ktoś chyba włamał się politykowi na konto, żeby zamieścić taki film.

Zobacz także: „Wykopki” strollowali Dudę. Po debacie podsunęli mu do podpisu kartkę z zaszyfrowanym hasłem „j@?!ć PiS” 

Jak oceniacie spot Andrzeja Dudy?