Pogoda
06.12.2017 16:09

Sztuczna inteligencja Tindera wyszuka nam najlepszych partnerów

W aplikacji randkowej pojawił się nowy sposób na odnajdywanie miłości na całe życie lub jedną noc – dzięki sztucznej inteligencji Tinder podpowie, kto z największym prawdopodobieństwem wpisuje się w nasze gusty i oczekiwania.

Sztuczna inteligencja Tindera wyszuka nam najlepszych partnerów
foto: materiały prasowe

Opcja została nazwa „Super Likable”. Użytkownik nie zna dnia ani godziny, gdy przyjdzie mu się zmierzyć z wyborem podpowiadanym przez SI.

W trakcie przeglądania kandydatek lub kandydatów czekających na obdarowanie zainteresowaniem można będzie natrafić na specjalny ekran. Wyświetlą się na nim 4 profile wytypowane przez sztuczną inteligencję jako mające największy potencjał do przypadnięcia nam do gustu.

Użytkownik stawiany jest przed ciężkim zadaniem – musi wybrać jedną osobę, która zostanie obdarowana „superlajkiem”. Jeśli się nie zdecyduje, okazja przepada i nie zostanie w takiej formie zaprezentowana już nigdy.

Może być czego żałować – według danych Tindera, wysłanie „superlajka” trzykrotnie zwiększa szanse na pozytywną odpowiedź ze strony podobającej się nam osoby. Serwis zapewnia przy tym, że Super Like do wykorzystania jest całkowicie darmowy i nie uszczupla puli, jaką użytkownik ma do wykorzystania w przypadku oczarowania profilem w standardowy sposób.

Opisując nowość Tinder uciekł się do ciekawego stwierdzenia – oznajmił, że zna użytkowników aplikacji lepiej, niż oni sami.

Na podstawie naszych zachowań w internecie można stworzyć bardzo dokładny profil psychologiczny użytkownika. Facebook potrafi na przykład zorientować się na długo przed najbardziej zainteresowanymi osobami, że zaczynają się w sobie zakochiwać. Serwis wie także dokładnie, kiedy stają się oni parą.

Tinder uruchomił testy nowej opcji w Los Angeles i Nowym Jorku. Nie podano, kiedy będzie można korzystać z niej na całym świecie.

Korzystacie z randek przez internet?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile