Sztuczna inteligencja Tindera wyszuka nam najlepszych partnerów
Michał Tomaszkiewicz
06.12.2017 16:09
Sztuczna inteligencja Tindera wyszuka nam najlepszych partnerów Fot. materiały prasowe

W aplikacji randkowej pojawił się nowy sposób na odnajdywanie miłości na całe życie lub jedną noc – dzięki sztucznej inteligencji Tinder podpowie, kto z największym prawdopodobieństwem wpisuje się w nasze gusty i oczekiwania.

Opcja została nazwa „Super Likable”. Użytkownik nie zna dnia ani godziny, gdy przyjdzie mu się zmierzyć z wyborem podpowiadanym przez SI.

W trakcie przeglądania kandydatek lub kandydatów czekających na obdarowanie zainteresowaniem można będzie natrafić na specjalny ekran. Wyświetlą się na nim 4 profile wytypowane przez sztuczną inteligencję jako mające największy potencjał do przypadnięcia nam do gustu.

Użytkownik stawiany jest przed ciężkim zadaniem – musi wybrać jedną osobę, która zostanie obdarowana „superlajkiem”. Jeśli się nie zdecyduje, okazja przepada i nie zostanie w takiej formie zaprezentowana już nigdy.

Może być czego żałować – według danych Tindera, wysłanie „superlajka” trzykrotnie zwiększa szanse na pozytywną odpowiedź ze strony podobającej się nam osoby. Serwis zapewnia przy tym, że Super Like do wykorzystania jest całkowicie darmowy i nie uszczupla puli, jaką użytkownik ma do wykorzystania w przypadku oczarowania profilem w standardowy sposób.

Opisując nowość Tinder uciekł się do ciekawego stwierdzenia – oznajmił, że zna użytkowników aplikacji lepiej, niż oni sami.

Na podstawie naszych zachowań w internecie można stworzyć bardzo dokładny profil psychologiczny użytkownika. Facebook potrafi na przykład zorientować się na długo przed najbardziej zainteresowanymi osobami, że zaczynają się w sobie zakochiwać. Serwis wie także dokładnie, kiedy stają się oni parą.

Tinder uruchomił testy nowej opcji w Los Angeles i Nowym Jorku. Nie podano, kiedy będzie można korzystać z niej na całym świecie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.