Pogoda
27.01.2017 10:48

Szybki i wściekły na skuterze…

Wręcz niebywałą lekkomyślnością i brakiem wyobraźni popisał się kierowca skutera, pędzący na złamanie karku przez miasto.

Szybki i wściekły na skuterze…
foto: kadr z wideo

Twardy zawodnik poruszający się jednośladem wymijał pozostałych kierowców z każdej możliwej strony, ignorując przy tym wszelkie przepisy ruchu drogowego. Podczas swoich lekkomyślnych wojaży stwarzał ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Za każdym razem gdy miał okazję, jechał na limicie swoich możliwości, traktując bez najmniejszego poszanowania manetkę gazu w swoim skuterze. Szybki czas reakcji niejednokrotnie uchronił kierowcę przed wypadkiem. Jak twierdzi sam autor – jazda w takim stylu jest mniej przerażająca w rzeczywistości niż to się może wydawać po obejrzeniu nagrania:

Tym bardziej może dziwić ta brawura zważywszy na fakt, że ewentualna kolizja w trakcie jazdy jednośladem niesie ze sobą ogromne ryzyko odniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Do tego warto pamiętać o tak wielu czynnikach zmiennych, z jakimi należy się liczyć podczas poruszania się w mieście w gęstym ruchu. Nigdy nie wiadomo jak zachowają się pozostali uczestnicy ruchu drogowego, nawet jeśli w naszej ocenie wydają się postępować w sposób przewidywalny.

Każdy z nas popełnia błędy. Leży to niejako w ludzkiej naturze. Wielokrotnie niczemu winne osoby ginęły na drogach przez błędy popełnione przez innych kierowców. W niektórych przypadkach ofiary nawet nie miały szans na uniknięcie kolizji. O tych prostych prawidłach zdaje się, że zapomniał autor nagrania. Można mieć tylko nadzieje, że w tym filmie kierowca skutera poruszał się na pokaz (z myślą o stworzeniu tego nagrania) i nie jeździ tak na co dzień.

Te sceny bardziej przypominają wyreżyserowany film akcji lub grę. Szalony skuterzysta wykorzystywał niemalże każdą lukę, by się przecisnąć. Jeśli choć raz popełni błąd i zostanie to nagrane, będzie mógł liczyć na honorowe miejsce w zestawieniu wypadków na jednośladach.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele