Pogoda
06.06.2019 14:50

T-Mobile ostrzega przed falą ataków phishingowych. Fałszywy konkurs na smartfona

W tym „konkursie” nie można nic wygrać, można za to sporo stracić. T-Mobile alarmuje swoich klientów o pułapce, jaką zastawili na nich oszuści.

T-Mobile
foto: JJBers, CC BY 2.0

Klienci operatorów telekomunikacyjnych oczekują, że w nagrodę za kolejne lata korzystania z usług i płacenia rachunków należą im się zniżki i promocje.

Większość z nich jednak musi pogodzić się ze świadomością, że preferencyjne warunki są dostępne tylko dla nowych klientów, przedłużający umowę skazani są na mniej korzystne umowy.

Nic dziwnego więc, że jeśli zobaczą w sieci informacje o kierowanych do niej promocji i szansie na dostanie nowego smartfona za darmo, zdecydują się wziąć w niej udział.

aleshop
aleshop
Przeczytaj także Wielki przekręt w polskim internecie. Fałszywy sklep miesiącami budował reputację, żeby zdobyć zaufanie kupujących

T-Mobile ostrzega, że konkurs z „najnowszym smartfonem” jako nagrodą główną jest oszustwem, próbą wyłudzenia danych osobowych oraz pieniędzy.

T-Mobile ostrzega klientów przed fałszywym konkursem

Operator komórkowy wydał krótkie oświadczenie, w którym prosi swoich klientów o ostrożność w związku z wykryciem fali oszustw.

"

Pojawiła się kolejna seria ataku phishingowego, w którym oszuści podszywają się pod T‑Mobile. Komunikat zachęca do udziału w ankiecie, a w zamian oferuje możliwość wygrania najnowszych smartfonów. Ankieta dotyczy wybranych osób, a licznik upływającego czasu jest zachętą do szybkiego podejmowania decyzji. "

Osoby, które uwierzą w możliwość wygrania smartfona, na początku proszeni są o uzupełnienie nie mających znaczenia pól formularza. Potem są informowani, że jeśli chcą mieć szansę otrzymania nagrody, muszą zostawić do siebie kontakt.

T-Mobile wzięło sprawy w swojej ręce:

"

Nasz Dział Bezpieczeństwa Technicznego pracuje nad blokadą domen pośredniczących w przestępczej działalności, niemniej prosimy o czujność! "

Zobacz także: Policja ostrzega przed fałszywymi mailami od policji

Ostrzeżenie przed oszustami wystosowała także policja. Przestępcy wysyłają wiadomości z wezwaniem do stawienia się na przesłuchanie. Szczegóły sprawy mają znajdować się w załączniku, w którym zamiast tego czyha złośliwe oprogramowanie.

Byliście kiedyś milionową osobą odwiedzającą serwis?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile