Pogoda
01.09.2016 14:30

TOP 10 dziwnych zawodów z przyszłości

Nowe technologie podkręciły tempo, w jaki rozwija się świat – nasze życia zmieniają się diametralnie w ciągu zaledwie kilku lat. Dotyczy to także życia zawodowego – profesje, w jakich będziemy pracować za 10 lat, dziś jeszcze nie istnieją. Zobaczcie, co Was czeka.

TOP 10 dziwnych zawodów z przyszłości
foto: materiały prasowe

10. Agent memów

Artyści potrzebują agentów stąpających mocno po ziemi i walczących o satysfakcjonujące wynagrodzenie za zachwycanie się wynikami pracy twórców. Osoby dbające o interesy będą przydatne także memom, które stają się uniwersalnym językiem wyrażania emocji w internecie.

Nowi agenci będą miel za zadanie wycisnąć co się da z chwili popularności i zarobić ciężką kasę dla właścicieli praw autorskich do memów (lub zdjęć, grafik, sformułowań itp. użytych do ich stworzenia).

Memy to biznes, który już dziś generuje miliony dolarów przychodu – jeśli ktoś jest właścicielem kota wyglądającego na wiecznie niezadowolonego – lub przynosi tylko (nie)sławę (jeśli ktoś pechowo ma na imię Brian). W przyszłości kasa stojąca za memami będzie jeszcze większa.

9. Złota 3D-rączka

Nazwa zawodu mówi praktycznie wszystko. Tak samo jak dziś niezastąpione są osoby, które potrafią dokonać drobnych domowych napraw , tak w przyszłości jest dla przysłowiowych „złotych rączek” zaklepane miejsce. Z tym, że w nieco innym charakterze.

Nie będą tylko wspierać umiejętnościami manualnymi, ale także oferować drukowanie 3D od ręki potrzebnych narzędzi czy części zamiennych. Do ich zadań należeć będzie dokładne zidentyfikowanie elementu, która uległ awarii i wydrukowanie odpowiednika z wymaganymi wymiarami.

Złota 3D-rączka będzie także tworzyć narzędzia, przedmioty, a nawet małe meble ad hoc – według potrzeb klienta. I od razu u niego w mieszkaniu.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TOP