TOP 10 miejsc w Polsce, w których straszy

Aleksandra Kopka
09.06.2017 12:31
TOP 10 miejsc w Polsce, w których straszy Fot. Jan Kucharzyk/East News

Słyszysz skrzypienie podłogi i płacz dziecka w miejscu, gdzie jesteś zupełnie sam? To mogą być oznaki, że towarzyszą ci duchy lub zjawy. Dla tych, którzy lubią się bać sprawdziliśmy 10 miejsc w Polsce, w których straszy.

Wielbiciele horrorów, aby wspomóc się zastrzykiem adrenaliny oglądają filmy często tak krwawe, że sami zastanawiamy się jaka idea przyświecała autorowi gdy tworzył owe dzieło. Jest jednak grupa ludzi, którzy wolą strach poczuć na własnej skórze. Ci chętnie zapuszczają się w obszary powszechnie uznawane za nawiedzone.

Każdy z nas słyszał legendę o Białej Damie nawiedzającej zamek Czocha, czy duszy Kasztelana Krakowskiego Stanisława Wierszyckiego zamienionego w wielkiego, czarnego psa. Czy takich miejsc jest więcej? Jakie są ich historie? Czy faktycznie możemy tam obcować ze zjawami i duchami? Jeśli lubicie się bać musicie je odwiedzić.

Każda z naszych nawiedzonych propozycji ma odzwierciedlenie w historii. Niektóre opowiadają o tragicznej miłości kochanków, inne o zdradzie i morderstwach. Przeklętych miejsc w Polsce jest kilkanaście, każdy z odrębną legendą. Te jak wiadomo przekazywane z pokolenia na pokolenie mogą znacząco odbiegać od prawdziwych wydarzeń. Jednakże wszystkie są barwnym urozmaiceniem, często małych miejscowości, które bez opowieści o duchach i zjawach nie zostałyby dostrzeżone przez miłośników grozy.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.