Pogoda
17.12.2018 18:08

TOP 10 najgłupszych aplikacji na smartfony

Takie aplikacje nie śniły się filozofom w ich najgorszych koszmarach. Nie uwierzycie, w jakie bajki wierzą ludzie instalując oprogramowanie na swoich smartfonach.

smartfon
foto: William Brawley, CC BY 2.0

Smartfon to genialny wynalazek – dzięki tysiącom (a może i milionom) różnych programów może stać się narzędziem ratującym życie. To się liczy, nawet jeśli chodzi tylko i wyłącznie o życie towarzysko-uczuciowe (w tym pomaga polski Bimber) lub erotyczne (Erotrip).

Z drugiej strony – ludzie potrafią stworzyć także aplikacje, których nie sposób zakwalifikować w szeregi genialnych, zwariowanych, ani nawet takich sobie. Są po prostu głupie.

>> Zobacz także: 10 najlepszych aplikacji muzycznych na smartfona <<

Przeczesaliśmy sklepy Google Play i App Store i znaleźliśmy 10 aplikacji, które są tak głupie, że aż nie sposób w nie uwierzyć. Co gorsza – znalazły się osoby, które uznały te programy za przydatne.

10. Harmonica

top_glupie_apki_02

Poczuliście przemożną chęć zostania wirtuozem harmonijki ustnej, a pod ręką macie tylko iPhone’a? Spokojnie, jest na to aplikacja – Harmonica pozwala używać smartfona jak tego ukochanego podręcznego instrumentu muzycznego.

Wystarczy włożyć iPhone do ust i poruszać nim jak harmonijką, żeby telefon zaczął generować kojące dusze dźwięki.

9. Is it dark outside?

top_glupie_apki_03

Proste pytanie, prosta odpowiedź – ta aplikacja odpowiada na pytanie, czy jest dzień, czy jest noc, bez potrzeby wyglądania przez okno.

Być może to pośredni dowód na to, że wampiry istnieją i potrafią korzystać z nowoczesnych technologii…

8. Places I’ve Pooped ­- Pin and Track in Map

top_glupie_apki_04

Zaznacz swoje terytorium – takim hasłem reklamuje się program, który oferuje możliwość zapisywania na mapie, gdzie na świecie zostawiło się opcję numer 2.

Nie sprawdzaliśmy, czy wśród możliwych do wybrania miejsc jest na przykład „wycieraczka”. Znaleźliśmy za to, że swoimi wynikami i miejscówkami można dzielić się z przyjaciółmi. Romantyczne.

7. iBeer - Drink from your phone

top_glupie_apki_05

Męczy Cię pragnienie, a jest akurat niedziela bezhandlowa? Nic straconego – wystarczy pobrać i zainstalować aplikację iBeer, żeby móc przystawić telefon (lub tablet) do ust i pokazać znajomym, jak w błyskawiczny sposób osuszamy wirtualnego pokala.

Podobno można nawet wybrać gatunek piwa, które się „pije”.

6. Yo

top_glupie_apki_06

Czasem liczy się przede wszystkim prostota przekazu – Yo to rozumie. Yo to komunikator internetowy, który pozwala wysyłać znajomym tylko jedno „słowo”. Właśnie „Yo”. Do odbiorcy należy zrozumienie, co nadawca miał na myśli, i odesłanie mu odpowiedzi – oczywiście, w postaci „Yo’.

Yo!

Ciąg dalszy zestawienia na następnej stronie – i obawiamy się, że jeśli zobaczycie co jest na pierwszym miejscu, z miejsca zapragniecie sobie tę aplikację zainstalować...

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: TOP