Pogoda
15.11.2017 15:11

TOP 10 naprawdę przerażających stron internetowych

Właściwie nie potrafimy się już obyć bez internetu. Towarzyszy nam w niemal każdej dziedzinie życia. Ale co się stanie, jeśli klikniemy o jeden raz za dużo i trafimy przez nieuwagę na jakąś podejrzaną stronę? 

TOP 10 naprawdę przerażających stron internetowych
foto: Pexels.com/Pixabay.com

I tym razem wcale nie mamy na myśli stron z treściami związanymi jedynie z pornografią. Są rzeczy, o wiele bardziej przerażające - zbrodnie, kanibale, rozmowy z katastrof lotniczych, straszne obrazy i mrożące krew w żyłach dźwięki są w zasięgu Waszych klawiatur. Jesteście gotowi na małą podróż w świat koszmarów? Umiecie pokonać strach? Przed Wami ranking 10 przerażających stron internetowych. 

1. planecrashinfo.com

Strona zawiera nagrania audio i transkrypcje rozmów z najbardziej znanych katastrof lotniczych, które miały miejsce w okrasie do lat 60-tych aż do dziś. Na wielu z nich słychać ostatnie słowa pilotów, więc w większości nagrania są niezwykle drastyczne.

Na stronie znajduje się również zapis katastrof z 11 września 2001 oraz z 10 kwietnia 2010 ze Smoleńska, a także masa drastycznych zdjęć wykonanych tuż po uderzaniach samolotów w ziemię. Strona posiada specjalną sekcję, w której opisane zostało 100 najgorszych, najdziwniejszych czy też dotyczących sławnych ludzi wypadków. Jest również zakładka, w której można posłuchać krzyków pasażerów tuż przed rozbiciem się samolotu...

2. ShayeSaintJohn.net

Według legendy krążącej po internecie, Shaye była modelką, lecz podczas wypadku jej ciało zostało potwornie okaleczone. By żyć, musiała mieć przyczepione (przeszczepione) części manekinów. W rzeczywistości jednak jest to „artystyczny projekt” Erica Fourniera, który z wielkim oddaniem przez szereg lat przywdziewał maskę manekina, perukę i sztuczne ręce by nagrywać filmy. Pląsał w kostiumie lub obwoził lalkę na wózku inwalidzkim. Całość okraszona jest przeraźliwą kakofonią dźwięków.

Shaye nagrał/a 57 filmików, znaleziono ją/go martwą w garażu obok manekinów i do dziś nie ustalono przyczyn śmierci.

3. bestgore.com

Trzeba mieć bardzo skrzywioną psychikę, by lubować się w obrazach, które można tam zobaczyć. Egzekucje, tortury, morderstwa i kanibalizm, powodujące u większości odwiedzających wymioty. W 2013 roku Mark Marek, właściciel strony został oskarżony o spowodowanie „moralnego zgorszenia”, po tym, jak zamieścił film wideo szczegółowo dokumentujący zbrodnię, jakiej dokonał Luka Magnotta, zabijając chińskiego studenta Jun Lina w Montrealu. Na filmie widać dokładnie, jak Magnotta wbija w ciało studenta szpikulec do lodu, po czym ćwiartuje ciało, a część jego wnętrzności konsumuje. Film został usunięty po 8 dniach. Mimo tego strona nadal znajduje się w sieci.

4. 973-eht-namuh-973.com

Zaraz po wejściu ukazuje się trójkąt złożony ze słowa „Abracadabra”, dalej zaszyfrowane fragmenty Biblii i niepokojące zdjęcia. Naprawdę dużo niepokojących zdjęć.
Im głębiej, tym dziwnych obrazów przybywa i tak na prawdę nikt nie wie, o co w nich chodzi. Strona jest również ciekawa z punktu widzenia samego projektu, bowiem kod html także zawiera w sobie dziwne znaki i zaszyfrowane teksty.

5. worldbirthsanddeaths.com

Wizualizacja narodzin i zgonów na świecie. Symulacja oparta na danych statystycznych. Zgony oznaczone są czerwonymi mignięciami i kontrastują tu z narodzinami, które są oznaczane kolorem zielonym. Strona daje do myślenia, tym bardziej jeśli zaczniemy ją śledzić pod kątem naszego kraju.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Archiwum Tajemnic