TOP 10: skuteczne i przyjemne sposoby na spalenie kalorii po pączkach

Michał Tomaszkiewicz
26.02.2019 07:44
tłusty czwartek kalkulator kalorii|undefined Fot. zrzut ekranu

Tłusty Czwartek to dzień, podczas którego trudno oprzeć się pokusie skonsumowania czyhających na każdym kroku słodkości. Jak spalić zjedzone kalorie zgodnie z zasadą przyjemne z pożytecznym? Naukowcy wyliczyli, że najlepszym sposobem nie jest wcale wyjście na siłownię, lecz wskoczenie do łóżka.

Tłusty Czwartek to według wierzeń dzień, w którym walczymy o szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku. Żeby pomóc losowi, wystarczy zjeść pysznego pączka.

Mało kto jest jednak w stanie oprzeć się pysznościom i zazwyczaj dochodzi do kumulacji, po której powodzenie w życiu powinniśmy mieć zagwarantowane przynajmniej na kilka lat. Jedyny problem jest taki, że skonsumowane szczęście dodaje nam kilogramów i żeby dojść z powrotem do formy i figury sprzed Tłustego Czwartku, trzeba się sporo napocić.

Jak bardzo? Dzięki Omni Calculatorowi, czyli stronie na której można policzyć naukowo niemalże wszystko, w Tłusty czwartek 2018 mogliśmy zapoznać się z najskuteczniejszymi metodami na pozbycie się pączkowych kalorii.

W Tłusty Czwartek 2019 naukowcy zadali sobie nieco inne pytanie - jakie są najprzyjemniejsze sposoby na schudnięcie z konsekwencji zjedzenia kilku pączków za dużo? Jeśli lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym, to nowy kalkulator spalania kalorii po pączkach powstał właśnie dla Was.

Przeczytaj także

Tłusty Czwartek 2019 - kalkulator kalorii

Twórcy kalkulatora najprzyjemniejszych sposobów na spalenie kalorii po pączkach zadali sobie proste pytanie - co w życiu daje im najintensywniejszą przyjemność? Spośród wytypowanych czynności wybrano 10, które następnie oceniono metodą naukową pod względem liczby spalanych kalorii.

Przygotowując ten kalkulator, oparliśmy się na kompendium aktywności opublikowanym w Medicine & Science in Sports & Exercise w 2011 roku. Z ponad ośmiuset różnorakich aktywności wybraliśmy te, których niezaprzeczalną zaletą - oprócz, rzecz jasna, zmuszenia nas do wysiłku fizycznego - jest to, że każda z nich to po prostu czysta przyjemność!

Kalkulator najprzyjemniejszego spalania kalorii po Tłustym Czwartku korzysta z metodologii MET, czyli równoważnika metabolicznego. Umożliwia on szybkie obliczenie, ile zasobów energetycznych zużyją na daną czynność osoby o różnej wadze.

Jednostka MET opisuje, ile kalorii spalamy podczas wykonywania konkretnej czynności; 1 MET odpowiada spalaniu jednej kalorii na godzinę na kilogram masy ciała. Przykładowo, wartość MET dla tańca to 3.0, co oznacza, że osoba ważąca 70 kg spali w tańcu 210 kalorii na godzinę.

Jak najprzyjemniej spalić kalorie po pączkach na Tłusty czwartek? Naukowcy nie mają wątpliwości - najskuteczniejszą metodą jest rzucenie się w wir namiętnego seksu. Dobrze jest także dopieścić partnera masażem i okazywać mu uczucia czułymi pocałunkami i pieszczotami. Czasy podane w tabelce dotyczą osoby ważącej 70 kg - jeśli mamy inną wagę, żeby obliczyć jak długo trzeba uprawiać seks, żeby spalić kalorie po pączkach, trzeba udać się na stronę Omni Calculatora.

tlusty_czwartek_2019_02 Fot. foto: materiały prasowe

W życiu są także oczywiście inne przyjemności - kalkulator pozwala więc sprawdzić, jak długo będziemy spalać skonsumowane pączki biorąc kąpiel z bąbelkami czy też smacznie śpiąc.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.