Pogoda
23.02.2018 15:26

TVP Sport kupiło prawa do IEM Katowice 2018 - zawody pokaże w internecie

Kanał TVP Sport dostrzegł popularność rozgrywek e-sportowych i wykupił wyłączne prawa telewizyjne do pokazywania transmisji z IEM Katowice 2018 i innych rozgrywek ESL. Pierwsze relacje już 24 i 25 lutego 2018 z finałów turniejów Dota 2 i PUBG Invitational.

TVP Sport będzie pokazywać rozgrywki e-sportowe, zaczyna od IEM Katowice 2018
foto: materiały prasowe

Intel Extreme Masters w Katowicach to prawdziwe e-sportowe święto – do Spodka osobiście fatyguje się ponad 100 000 osób, a w relacje w internecie oglądają miliony.

Wysoką oglądalność sprawia, że nad e-sportem pochylają się stacje telewizyjne – relacje z turniejów CS:GO i LoL prowadził już Polsat. Teraz z duchem czasu poszedł kanał TVN Sport, który zawarł z ESL (organizatorem IEM Katowice oraz innych ważnych turniejów e-sportowych) umowę na wyłączne partnerstwo telewizyjne cyklu rozgrywek Intel Extreme Masters, ESL One i ESL Mistrzostwa Polski.

TVP Sport transmituje IEM Katowice 2018

Inauguracja współpracy przypadła na rozgrywane w Katowicach finały Intel Extreme Masters – w Spodku o tytuł mistrza świata rywalizują najlepsze zespoły z całego świata. Stacja bierze sobie pokazywanie grania w gry bardzo poważnie, chociaż na e-sport w telewizji przyjdzie jeszcze poczekać.

"

Telewizja Polska pokaże setki godzin najważniejszych transmisji esportowych w swoich kanałach internetowych – stronie sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport, na kontach Facebokowych (TVP Sport i TVP Esport) oraz na YouTube. Nie zabraknie relacji z najważniejszych wydarzeń na antenie TVP Sport. "

Pierwszy weekend IEM Katowice 2018 (25-25 lutego 2018) to turniej Major Dota 2 (z pulą nagród 1 milion dolarów) oraz zawody PUBG Invitational. Relacje z tych zmagań TVP Sport będzie pokazywać w internecie – na antenie znajdzie się podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

E-sport na poważniej zawita na TVP Sport w weekend 3-4 marca 2018 – wtedy na IEM Katowice rozegrane zostaną turnieje w CS:GO i StarCraft II.

"

Finałowy weekend ESL One Katowice oraz cały tydzień zmagań w IEM Katowice 2018 TVP pokaże m.in. na kanałach Facebook (TVP Esport oraz TVP Sport), na kanale YouTube. Z kolei finał zmagań w CS:GO będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport w niedzielę, 4 marca, od 22:00 w kanale telewizyjnym TVP Sport. "

Na telewizyjną transmisję na żywo trzeba będzie jeszcze poczekać – spotkanie finałowe w CS:GO będzie retransmisją.

Transmisje e-sportowe na antenie TVP Sport

TVP Sport zamierza cyklicznie pokazywać wiadomości ze świata e-sportu – stacja zakupiła prawa do programu „Esport weekly” oraz programów ze skrótami wszystkich imprez realizowanych przez ESL. Ważna jest także decyzja o pokazywaniu polskich rozgrywek ESL Mistrzostwa Polski.

"

Jest to historyczny moment dla polskiego esportu, bowiem ESL Mistrzostwa Polski zostają pierwszą ligą w Polsce, której rozgrywki emituje telewizja. TVP Sport otrzymało wyłącznie prawa do transmisji telewizyjnej. Mecze będzie można oglądać także w internetowym serwisie TVP Sport, natomiast równolegle dostępny będzie streaming w kanałach internetowych ESL (Facebook, Twitch,itd.). "

Łączna pula nagród w IEM Katowce 2018 przekracza 6 mln złotych – najwięcej przypadnie zwycięzcom turnieju Dota 2. Można było się tego spodziewać – z analiz wynika, że pula nagród w zawodach w tę grę znacznie przewyższa kwoty, jakie można zarobić grając w CS:GO, StarCraft II czy LoL.

Gdzie najchętniej oglądalibyście IEM Katowice 2018?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry