Pogoda
02.04.2019 13:10

Ta aplikacja obudzi cię dźwiękiem wymiotującego psa

Nic tak skutecznie nie stawia na nogi jak odgłos wymiotowania przez psa. Z tego założenia wyszli twórcy aplikacji Odd Alarm.

chory pies
fot: shutterstock

Nasze mózgi uczą się ignorowania konkretnych dźwięków. Z tego powodu jesteśmy w stanie spać pomimo miejskiego hałasu, czy dzwonienia dobrze nam znanego budzika. Dlatego powstała aplikacja Odd Alarm, oferująca szereg niecodziennych budzików, do których nasze mózgi nie są jeszcze przystosowane. Wśród nich znalazły walka kotów czy rzygający pies. Brzmi to jak dobry kandydat do rankingu nagłupszych aplikacji, ale wcale nie musi tak być.

Tikrow
Tikrow
Przeczytaj także Polska aplikacja pozwala flirtować z pracą na godziny

Walka kotów, tłuczone szkło i… rzygający pies

Odd Alarm (dostępna dla Androida i iOS) to aplikacja, która ma stanowić alternatywę dla fabrycznie zainstalowanego budzika. Z tym, że zamiast przyjemnych dla ucha dzwoneczków w Odd Alarm znajdziemy np. odgłosy strzelaniny. Aplikacja ma bardzo prosty interfejs - pod tym względem bardzo przypomina budziki, które znamy.

odd alarm

Aplikacje mobilne coraz bardziej ułatwiają nasze życie. Korzystając z telefonu, możemy na przykład dowiedzieć się, jakie sklepy będą otwarte w niedziele niehandlowe albo schłodzić się w upalny dzień (wcale nie). Budzik, dla wielu użytkowników smartfonów jest jedną z podstawowych aplikacji, a Odd Alarm wprowadza do niego istotne usprawnienia. Może zatem warto dać mu szansę?

Rano lubię usłyszeć

Marcin Czajkowski