Taco Hemingway i Quebonafide opowiadają o „Kryptowalutach” w nowym singlu z płyty „Soma 0,5 mg”

Kamil Kacperski
10.04.2018 12:38
kadr z wideo Taconafide - Kryptowaluty|undefined Fot. kadr z wideo

Taconafide prezentują „Kryptowaluty”, czyli singiel i teledysk z nadchodzącej płyty „Soma 0,5 mg”. Premiera albumu już 13 kwietnia 2018 roku.

Na początku kwietnia 2018 roku, Fifi i Kuba byli jak Metallika. Tym razem, Taco i Quebo biorą na warsztat bardzo popularny temat kryptowalut. Obecnie polski rynek niematerialnych pieniędzy wart jest ponad miliard złotych, a ostatnio sprawie Bitcoinów przyjrzało się nawet Ministerstwo Finansów. Nie dziwne więc, że również raperzy poczuli w powietrzu nośny temat i postanowili dorzucić do sprawy swoje kilka groszy.

W „Kryptowalutach” członkowie duetu Taconafide mierzą się z własną sławą, a konkretnie z jej jasnymi i mrocznymi stronami. Pokazują jednocześnie, że na szczycie nie znaleźli się bez powodu. Artyści dają również do zrozumienia, że wszystko ma swoją cenę, a szczególnie emocjonalną. Taco Hemingway mówi o tym, że „stawia kroki duże, bo nie chadza skrótem”, a Quebonafide dodaje w swojej zwrotce, że „ma na wszystko czas, tylko nie miłość”. Posłuchajcie sami.

Kryptowaluty w nowym singlu Taconafide

W teledysku do utworu możemy zobaczyć raperów w roli rekinów finansjery, przypominających Jordana Belforda z „Wilka z Wall Street” – posiadają własny klub sportowy, willę, hodowlę koni. Prowadzą z pozoru beztroskie życie. Jednak jak się okazuje – nie jest to życie pozbawione refleksji, ponieważ każdy medal ma dwie strony. Reżyserem teledysku jest Piotrek Matejkowski.

Spotify zaprezentowało w Warszawie nowy mural dedykowany polskim raperom. Na najnowszej odsłonie muralu Spotify przy stacji Metro Politechnika znaleźli się właśnie Quebonafide i Taco Hemingway. Tak wygląda wspomniany artwork:

mural Taconafide Fot. foto: materiały prasowe

Album „Soma 0,5 mg” można jeszcze nabyć w limitowanej edycji, dostępnej tylko w preorderze. Edycja ta zawiera m.in. bonusowe CD „0,25 mg” z remiksami oryginalnych utworów, zwrotkami zaproszonych gości oraz unikalnymi produkcjami, które nie weszły w skład projektu. Preorder albumu „Soma 0,5 mg” jest dostępny pod linkiem http://www.taconafide.com.

Wspólny materiał Quebonafide i Taco Hemingwaya ukaże się już w piątek, 13 kwietnia.

Wspólna trasa Taco Hemingwaya i Quebonafide

Album „Soma 0,5mg” promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa: Ekodiesiel Tour. To jedyna planowana wspólna trasa artystów.

  • 19.04.2018 – KRAKÓW – TAURON ARENA KRAKÓW
  • 21.04.2018 – WARSZAWA – COS TORWAR
  • 22.04.2018 – KATOWICE – MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
  • 24.04.2018 – POZNAŃ – ARENA POZNAŃ
  • 26.04.2018 – GDAŃSK – ERGO ARENA
  • 27.04.2018 – ŁÓDŹ – ATLAS ARENA
  • 28.04.2018 – WROCŁAW – HALA STULECIA

Warto przypomnieć, że większość biletów na koncerty duetu jest już wyprzedana, zatem należy się spieszyć, jeśli chcecie zobaczyć Taconafide na żywo.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.