Pogoda
10.04.2018 12:38

Taco Hemingway i Quebonafide opowiadają o „Kryptowalutach” w nowym singlu z płyty „Soma 0,5 mg”

Taconafide prezentują „Kryptowaluty”, czyli singiel i teledysk z nadchodzącej płyty „Soma 0,5 mg”. Premiera albumu już 13 kwietnia 2018 roku.

kadr z wideo Taconafide - Kryptowaluty
foto: kadr z wideo

Na początku kwietnia 2018 roku, Fifi i Kuba byli jak Metallika. Tym razem, Taco i Quebo biorą na warsztat bardzo popularny temat kryptowalut. Obecnie polski rynek niematerialnych pieniędzy wart jest ponad miliard złotych, a ostatnio sprawie Bitcoinów przyjrzało się nawet Ministerstwo Finansów. Nie dziwne więc, że również raperzy poczuli w powietrzu nośny temat i postanowili dorzucić do sprawy swoje kilka groszy.

W „Kryptowalutach” członkowie duetu Taconafide mierzą się z własną sławą, a konkretnie z jej jasnymi i mrocznymi stronami. Pokazują jednocześnie, że na szczycie nie znaleźli się bez powodu. Artyści dają również do zrozumienia, że wszystko ma swoją cenę, a szczególnie emocjonalną. Taco Hemingway mówi o tym, że „stawia kroki duże, bo nie chadza skrótem”, a Quebonafide dodaje w swojej zwrotce, że „ma na wszystko czas, tylko nie miłość”. Posłuchajcie sami.

Kryptowaluty w nowym singlu Taconafide

W teledysku do utworu możemy zobaczyć raperów w roli rekinów finansjery, przypominających Jordana Belforda z „Wilka z Wall Street” – posiadają własny klub sportowy, willę, hodowlę koni. Prowadzą z pozoru beztroskie życie. Jednak jak się okazuje – nie jest to życie pozbawione refleksji, ponieważ każdy medal ma dwie strony. Reżyserem teledysku jest Piotrek Matejkowski.

Spotify zaprezentowało w Warszawie nowy mural dedykowany polskim raperom. Na najnowszej odsłonie muralu Spotify przy stacji Metro Politechnika znaleźli się właśnie Quebonafide i Taco Hemingway. Tak wygląda wspomniany artwork:

mural Taconafide

Album „Soma 0,5 mg” można jeszcze nabyć w limitowanej edycji, dostępnej tylko w preorderze. Edycja ta zawiera m.in. bonusowe CD „0,25 mg” z remiksami oryginalnych utworów, zwrotkami zaproszonych gości oraz unikalnymi produkcjami, które nie weszły w skład projektu. Preorder albumu „Soma 0,5 mg” jest dostępny pod linkiem http://www.taconafide.com.

Wspólny materiał Quebonafide i Taco Hemingwaya ukaże się już w piątek, 13 kwietnia.

Wspólna trasa Taco Hemingwaya i Quebonafide

Album „Soma 0,5mg” promować będzie niepowtarzalna trasa koncertowa: Ekodiesiel Tour. To jedyna planowana wspólna trasa artystów.

  • 19.04.2018 – KRAKÓW – TAURON ARENA KRAKÓW
  • 21.04.2018 – WARSZAWA – COS TORWAR
  • 22.04.2018 – KATOWICE – MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE
  • 24.04.2018 – POZNAŃ – ARENA POZNAŃ
  • 26.04.2018 – GDAŃSK – ERGO ARENA
  • 27.04.2018 – ŁÓDŹ – ATLAS ARENA
  • 28.04.2018 – WROCŁAW – HALA STULECIA

Warto przypomnieć, że większość biletów na koncerty duetu jest już wyprzedana, zatem należy się spieszyć, jeśli chcecie zobaczyć Taconafide na żywo.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele