Taco Hemingway zabrał głos w sprawie decyzji TK. "Jestem patriotą w stu procentach"
27.10.2020 16:11
Taco Hemingway zabrał głos w sprawie decyzji TK. "Jestem patriotą w stu procentach" Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Taco Hemingway zabrał głos w sprawie trwających protestów w Polsce. Raper przyznał, że los polski jest mu bliski i wyjaśnił, czym dla niego jest patriotyzm.

Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że Taco Hemingway jest głosem młodego pokolenia. Raper od początku swojej działalności zdobył ogromną popularność, a jego muzykę kochają miliony Polaków. Artysta zabrał głos w sprawie strajków oraz opowiedział o swoim patriotyzmie.

Taco Hemingway o strajkach w Polsce: Jestem patriotą

Taco Hemingway wyznał na swoim Instagramie, że jest patriotą. Jednak w innym rozumieniu niż to, które bardzo często pojawia się w przestrzeni publicznej. Z jego zdaniem po raz kolejny może utożsamić się wielu mieszkających w Polsce młodych (i nie tylko) ludzi.

Taco Hemingway poparł strajki w Polsce

Raper podkreślił, że nie jest przychylny obecnej władzy, ale to nie oznacza, że jest antypolski. Według niego patriotyzm to dbanie o zdrowie i szczęście rodaków oraz wyrażanie sprzeciwu, gdy komuś dzieje się krzywda. Podkreślił, że takim patriotą jest w stu procentach.

Taco Hemingway/Instagram Fot. Taco Hemingway/Instagram

Muzyk dodał również, że jest dumny z reakcji społeczeństwa na decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Zagrzał wszystkich do walki i wyraził solidarność z protestującymi kobietami.

Taco Hemingway/Instagram Fot. Taco Hemingway/Instagram

Stosunek rapera do aktualnej sytuacji w Polsce, muzyk wyraził dosadnie w jednym z ostatnich swoich singli. "Polskie Tango", które jest gorzkim komentarzem Filipa Szcześniaka, który nie raz wybrzmiał na ulicach podczas ostatnich manifestacji.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.