Tajemnica śmierci rodziców Batmana w końcu rozwiązana. Dlaczego Thomas i Martha Wayne musieli zginąć?

Sergiusz Kurczuk
17.05.2018 14:30
Tajemnica śmierci rodziców Batmana w końcu rozwiązana. Dlaczego Thomas i Martha Wayne musieli zginąć? Fot. kadr z serialu Gotham

Czemu rodzice Bruce'a Wayne'a musieli zginąć? Nad tym pytaniem od lat zastanawiali się fani DC Comics. W końcu dostaliśmy odpowiedź.

Historię genezy Mrocznego Rycerza zna chyba każdy. Wielokrotnie została opowiedziana wielokrotnie w rozmaitych mediach - komiksach, grach wideo, serialach i filmach. Na przestrzeni czasu zmieniano niektóre szczegóły, jednak okazuje się, że za zabójstwem Thomasa i Marthy Wayne'ów stała pewna tajemnica, którą wyjawiono dopiero w 47. numerze „Batmana” z 2018 roku. Rodzice zabrali swojego kilkuletniego syna na wieczorny seans do kina. Wracając do domu, poszli jednak krótszą drogą przechodząc, przez ulicę zwaną Crime Valley. W ciemnym zaułku zostali napadnięci przez bandytę, który zabił ich w celach rabunkowych. Trauma popchnęła zrozpaczonego chłopca, by w przyszłości stać się obrońcą Gotham City. Jednak czemu bogaci Wayne'owie postanowili wybrać się na niebezpieczny spacer, zamiast iść oświetloną ulicą, lub wezwać taksówkę?

Dlaczego rodzice Batmana zginęli?

Tom King i Tony S. Daniel postanowili odpowiedzieć na to pytanie w numerze kończącym historię zatytułowaną „The Gift”. Tytułowym podarunkiem miał być specjalny prezent na ślub Batmana i Catwoman, który chciał przygotować heros znany jako Booster Gold. Wpadł na pomysł, żeby...za pomocą wehikułu czasu zapobiec śmierci rodziców Bruce'a. Najwidoczniej nie oglądał „Powrotu do przyszłości”, bo zmieniając bieg historii, stworzył alternatywną wersję rzeczywistości, w której młody Wayne nigdy nie został Batmanem. Doprowadziło to do wielu tragedii, między innymi śmierci wszystkich członków Ligi Sprawiedliwości, podczas pierwszej misji i całkowitym odmienieniu oblicza Gotham City i świata. 

Booster Gold próbował naprawić swój błąd, co spowodowało, że rodzice Wayne'a i tak zmarli, ale tym razem z ręki Catwoman, która w nowym świecie okazała się seryjną morderczynią. Wayne zamknął herosa w jaskini pod rezydencją i zmusił do naprawy maszyny czasu, by móc zapobiec śmierci swoich rodziców. Heros zreperował wehikuł, jednak postanowił oszukać Bruce'a. Oboje przenieśli się do dnia, w którym miało dojść do pierwotnej tragedii w Crime Valley. Po przybyciu na miejsce doprowadził do postrzelenia młodszej wersji samego siebie, by przeszkodzić w ocaleniu rodziny Wayne'ów. 

47 (2018) Fot. foto: fragment komiksu Batman #47 (2018)

Wychodzący z kina Thomas Wayne, słysząc strzały, w obawie przed bezpieczeństwem swojej rodziny postanowił skręcić w ciemną uliczkę, by uniknąć niebezpieczeństwa. Finalnie trójka natknęła się na Joe'go Chilla, a rodzice Bruce'a zginęli z jego ręki. Tym samym naprawił rzeczywistość i podarował Batmanowi prawdziwy prezent - pokazał mu, jak ważny jest dla całego świata. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.