Pogoda
31.07.2018 16:04

Tajemnice Deep Webu. Co znajduje się w najmroczniejszych zakątkach internetu?

Kontrowersyjne zdjęcia, handel ludźmi oraz oferty płatnych zabójców - to tylko nieliczne rzeczy, które znajdują się w Deep Webie. Poznajcie mroczne tajemnice sieci.

Deep Web
foto: shutterstock.com

Internet to miejsce, w którym wiele osób pozwala sobie na dużo więcej niż w rzeczywistości. Dlatego też skrywa mnóstwo mrocznych tajemnic. W sieci nadzwyczaj często można spotkać straszne strony internetowe [link], czy kanały na Youtube, publikujące filmy o niepokojącej treści. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś co dzieje się w miejscach, do których zwykli użytkownicy nie mają dostępu? Poznajcie najmroczniejsze tajemnice Deep Webu.

5 poziomów internetu

Podobno internet dzieli się na kilka poziomów o różnym stopniu dostępności dla użytkowników. Poziom zerowy to tak zwany Common Web. Składają się na niego takie strony jak Wikipedia czy Youtube, oferujące gotowe treści. Poziomem pierwszym jest Surface Web, który zakłada po prostu wykorzystywanie usług Google i wyszukiwanie za ich pomocą rozmaitych treści. Kolejna warstwa sieci, tzw. Bergie Web, zawiera strony, które nie są do końca legalne, ale równocześnie wejście na nie nie wymaga od użytkowników żadnych specjalnych zabiegów - jak na przykład 4Chan czy Warez.

Dużo bardziej problematyczne jest dotarcie do kolejnych poziomów sieci, nazywanym przez internautów Deep Webem.

Czym właściwie jest Deep Web?

To część internetu, zawierająca treści, które nie są powszechnie dostępne i widoczne podczas wyszukiwania. Rozpoczyna ją trzecia warstwa sieci, o tej samej nazwie. Aby się do nie dostać należy wykorzystać przy tym odpowiednie aplikacje i narzędzia. Strony, które znajdują się w tej części sieci są bowiem specjalnie ukrywane, ponieważ najczęściej zawierają mocno kontrowersyjne i niedozwolone treści. Na czwartym levelu, nazywanym Charter Web znajdziemy na przykład informacje dotyczące handlu narkotykami i ludźmi, rozmaite zakazane filmy i książki czy też oferty płatnych zabójców.

Ostatnią warstwą internetu, której istnienie zostało potwierdzone jest tzw. Mariana's Web. Miejsce to nie bez powodu uważane jest za najmroczniejszy zakątek internetu. Swoją nazwą nawiązuje ono do Rowu Mariańskiego, czyli podwodnego uskoku, który jest najgłębszym odnotowanym miejscem na Ziemi.

Jak dostać się do Deep Webu?

Mówi się, że ponad 80% całego internetu znajduje się właśnie w jego ukrytych warstwach. Jak można dostać się do tego typu treści? Rzecz jasna wymaga to specjalnych narzędzi. Za absolutną podstawę wielu internautów uważa program Tor - pozwala ona ukryć adres IP, a przez to zachować anonimowość w sieci. Deep Web jest bowiem przepełniony osobami o umiejętnościach na tyle zaawansowanych, że są w stanie określić dokładną lokalizację w zasadzie dowolnego internauty.

Dostanie się do Mariana's Web to już jednak wyższa szkoła jazdy. Ponoć treści tam zamieszczone są specjalnie zaszyfrowane, tak by mieli do nich dostęp jedynie doświadczeni hakerzy.

Mariana's Web - najgłębszy poziom internetu

W Mariana's Web podobno znajdują się treści na tyle niepokojące, że dostęp do niego jest niemalże niemożliwy dla przeciętnego człowieka surfującego po sieci. Aby odkryć mroczne tajemnice tej części internetu niezbędne są ponoć technologie wykorzystywane przez komputery kwantowe. Co jednak mogą znaleźć w Sieci Mariańskiej osoby, którym uda się przechytrzyć system zabezpieczeń?

Podobno Mariana's Web jest miejscem największego rozkwitu handlu ludźmi i organami. Można tam również kupić dane osobowe, hasła do kont bankowych czy kompromitujące kogoś fotografie. Mówi się, że znajdują się tam pliki rządowe utajnione przed opinią publiczną czy archiwa Watykanu. Na piątym poziomie internetu znajdziemy podobno specjalny serwis Hidden Wiki, który zbiera wszystkie usługi dostępne w Deep Webie i umieszcza je w odpowiednich kategoriach. A w Sieci Mariańskiej aż roi się od nielegalnych treści, takich jak drastyczne zdjęcia, oferty płatnych zabójców czy dziecięca pornografia. Podobno można tam również natrafić na ogłoszenia o walkach na śmierć i życie, strony należące do sieci szpiegowskich oraz organizacji terrorystycznych.

Teorie na temat Mariana's Web

Wokół najgłębszego poziomu sieci krąży również wiele legend. Ponoć jego użytkownikom udało się rozszyfrować starożytne przepowiednie, poznać lokalizację Świętego Graala, a nawet Atlantydy. Wiele osób sądzi również, że w Deep Webie można również odnaleźć ślady obecności bardzo potężnej kobiecej sztucznej inteligencji.

Okazuje się również, że Deep Web nie służy wyłącznie do ukrywania kontrowersyjnych i niemoralnych treści. Często jest wykorzystywany przez użytkowników, którzy chcą jedynie zachować anonimowość, na przykład mieszkańców państw totalitarnych czy zwykłych posiadaczy kompromitującego hobby.

A wy co sądzicie o mrocznych zakątkach sieci? Dajcie znać w komentarzach. Jeżeli natomiast interesują was przerażające teorie i zagadki, zajrzyjcie do Archiwum Tajemnic.

Olga Konarzycka
Tagi: Archiwum Tajemnic