Tajemnicza gra Rockstara zakazana w Australii

20.08.2019 13:11
Tajemnicza gra Rockstara zakazana w Australii Fot. źródło: Materiały prasowe

Australia w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zdołała zakazać takich gier jak Hotline Miami, We Happy Few czy DayZ. Teraz bana otrzymał tytuł, który nawet jeszcze nie został zapowiedziany.

Gra nosząca tytuł "Bonaire" trafiła na stronę IARC (australijska agencja przyznająca ratingi grom).

"Bonaire" nie otrzymał żadnej oceny, a jedynie informację, że IARC zdecydowało się jej nie przyznać tytułowi od Rockstar Games. Jest to jednoznaczne z zakazem sprzedaży tego tytułu na terenie kraju.

Całą sytuację odnaleźli dziennikarze Kotaku, którzy następnie sprawdzili bazy danych w Europie (PEGI), Korei i Tajwanie, ale "Bonaire" pojawił się jedynie w Australii.

kotaku
Przeczytaj także

Czym jest tajemnicze "Bonaire"?

Jak zauważyli zagraniczni dziennikarze Bonaire to wyspa na Karaibach. Region ten był dostępny w trakcie kilku misji "Red Dead Remeption 2". W ich ocenie więc Bonaire może być kolejnym miejscem, do którego będą mogli trafić gracze Red Dead Online.

Gracze w "RDR 2" nie byli w stanie powrócić do Guarmy po ukończeniu misji związanych z wyspą. Wiele osób dobrze wspominało jednak szaleństwo, którego byliśmy częścią w trakcie pobytu na Karaibach.

Co ciekawe sama "RDR 2" w pełnej wersji otrzymało w Australii ograniczenie od 18 roku życia. Tym bardziej więc dziwi zakaz sprzedaży potencjalnego dodatku do niej. "Manhunt" to jak dotąd jedyna gra w historii Rockstara, w którą nie mogli zagrać Australijczycy.

Większość fanów ma nadzieję, że "Bonaire" będzie pierwszym pełnoprawnym DLC Rockstara do gry, a nie dodatkiem do wersji online.

A może to będzie pierwsze od dawna nowe IP?

Przeczytaj także

 

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.