Pogoda
20.08.2019 13:11

Tajemnicza gra Rockstara zakazana w Australii

Australia w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zdołała zakazać takich gier jak Hotline Miami, We Happy Few czy DayZ. Teraz bana otrzymał tytuł, który nawet jeszcze nie został zapowiedziany.

red dead redemption 2
źródło: Materiały prasowe

Gra nosząca tytuł "Bonaire" trafiła na stronę IARC (australijska agencja przyznająca ratingi grom).

"Bonaire" nie otrzymał żadnej oceny, a jedynie informację, że IARC zdecydowało się jej nie przyznać tytułowi od Rockstar Games. Jest to jednoznaczne z zakazem sprzedaży tego tytułu na terenie kraju.

Całą sytuację odnaleźli dziennikarze Kotaku, którzy następnie sprawdzili bazy danych w Europie (PEGI), Korei i Tajwanie, ale "Bonaire" pojawił się jedynie w Australii.

kotaku
Death Stranding Kojima
Death Stranding Kojima
Przeczytaj także Wszystkie trailery z pierwszego dnia Gamescomu

Czym jest tajemnicze "Bonaire"?

Jak zauważyli zagraniczni dziennikarze Bonaire to wyspa na Karaibach. Region ten był dostępny w trakcie kilku misji "Red Dead Remeption 2". W ich ocenie więc Bonaire może być kolejnym miejscem, do którego będą mogli trafić gracze Red Dead Online.

Gracze w "RDR 2" nie byli w stanie powrócić do Guarmy po ukończeniu misji związanych z wyspą. Wiele osób dobrze wspominało jednak szaleństwo, którego byliśmy częścią w trakcie pobytu na Karaibach.

Co ciekawe sama "RDR 2" w pełnej wersji otrzymało w Australii ograniczenie od 18 roku życia. Tym bardziej więc dziwi zakaz sprzedaży potencjalnego dodatku do niej. "Manhunt" to jak dotąd jedyna gra w historii Rockstara, w którą nie mogli zagrać Australijczycy.

Większość fanów ma nadzieję, że "Bonaire" będzie pierwszym pełnoprawnym DLC Rockstara do gry, a nie dodatkiem do wersji online.

A może to będzie pierwsze od dawna nowe IP?

Narcos
Narcos
Przeczytaj także GTA VI ma przypominać „Narcos” Netfliksa

Następnym tytułem Rockstara powinno być

Tagi: Gry Red Dead Redemption