Tajemnicze krwawe chmury spowiły niebo. Czy to znak apokalipsy? [WIDEO]

18.05.2022 10:42
Tajemnicze krwawe chmury spowiły niebo. Czy to znak apokalipsy? [WIDEO] Fot. Shutterstock

Chmury zwiastujące apokalipsę. Co wydarzyło się w chińskim mieście Zhoushan?

Od niepamiętnych czasów ludzie z niepokojem patrzą w przyszłość i starając się zapobiec najgorszemu, śledzą przepowiednie i proroctwa. Wypatrują także znaków końca świata i apokalipsy. Przepowiednie dotyczące apokalipsy mówią o trzech dniach ciemności, potężnych klęskach żywiołowych i przerażających znakach na niebie.

Krwawe chmury spowiły niebo

7 maja 2022 mieszkańcy chińskiego Zhoushan zobaczyli coś niesamowitego. Na niebie, nad ich miastem krwawe chmury spowiły niebo. Widok był przerażający!

Polecamy

Część mieszkańców podejrzewała, że za kolor nieba może odpowiadać duży pożar, jednak przyczyna zjawiska okazała się zupełnie inna. Nagrania i zdjęcia szybko obiegły chińskie platformy społecznościowe. Świadkowie dopatrywali się w fenomenie oznak końca świata.

Czy to znak apokalipsy?

Wyjaśnienie przerażającego zjawiska jest bardzo proste. Winne były warunki atmosferyczne, a dokładniej pogoda – z nisko zawieszonymi chmurami oraz padającą mżawką. Tajemnicza poświata pochodziła z unoszących się na wodzie czerwonych łodzi. Czerwone fale przechodzą przez powietrze łatwiej niż niebieskie, zwłaszcza w mglisty dzień, gdy wysokie ciśnienie zatrzymuje kurz i małe cząstki w atmosferze oraz gdy jest pochmurno.

Zjawisko może być wykorzystane do prognozowania pogody. W tych rejonach świata, w których systemy pogodowe przesuwają się z zachodu na wschód, taki kolor nieba o poranku oznacza, że obszar na wschodzie jest pod wysokim ciśnieniem.

Źródło: Daily Mail

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.