Tajemnicze zjawisko w rejonie Morza Martwego. Woda zamieniła się w "krew"? [ZDJĘCIA]

16.09.2021 14:05
Tajemnicze zjawisko w rejonie Morza Martwego. Woda zamieniła się w "krew"? [ZDJĘCIA] Fot. shutterstock

Do niecodziennego zjawiska doszło w rejonie Morza Martwego. Wiele osób twierdzi, że tajemnicze zjawisko ma związek z nadejściem Apokalipsy.

Wody Morza Martwego przybrały krwistoczerwony kolor. Jak do tej pory nikt nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć, co jest przyczyną przerażającego koloru wody.

Woda zamieniła się w "krew"?

W Moabie niedaleko której doszło do niespotykanego wydarzenia, miały znajdować się biblijne miasta Sodoma i Gomora. Biblia wspomina rownież że gdy faraon odmówił uwolnienia żydowskich niewolników, wody Nilu zmieniły się w krew. Zgineły wtedy wszystkie ryby, a Egipcjanie umierali z pragnienia.

Polecamy

Mieszkańcy tego rejonu świata podają również "bardziej przyziemne" przyczyny takiego stanu rzeczy. Jordańczycy oskarżają rządzących o zrobienie z Morza Martwego wysypisko odpadów chemicznych.

Urzędnicy odpowiedzialni za rolnictwo odbijają piłeczkę, twierdząc, że prawdopodobnym powodem są bakterie i krasnorosty. Ta teoria nie wyjaśnia jednak dlaczego woda zmieniła kolor tylko w jednym ze stawów.
Pracownicy jordańskiego Ministerstwa Wody i Irygacji dokonują szeregu badań mających na celu znalezienie przyczyny zabarwienia wody na krwisty kolor. Aktualnie próbki wody z Morza Martwego pobierają naukowcy, którzy mają rozwiać wątpliwości wokół niecodziennego zjawiska.

shutterstock

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.