Pogoda
24.09.2018 17:26

Tajemniczy krąg w Mucharyńcu od lat fascynuje turystów. Czy to miejsce objawień i lądowania UFO?

Uroczysko Muszaryniec (potocznie zwane Mucharyńcem) to tajemnicze, budzące strach w okolicznych mieszkańcach miejsce. Śmiałkowie, którzy zapuścili się w te rejony, tracą orientację w czasie i przestrzeni. Wokół tajemniczego kręgu narosło wiele legend, ale jedno jest pewne: jak dotąd, nikt nie wyjaśnił naukowo anomalii, które tam występują.

Tajemniczy krąg w Mucharyńcu od lat fascynuje turystów. Czy to miejsce objawień i lądowania UFO?
foto: fotolia.com

Tajemniczy krąg w Mucharyńcu położony jest w okolicy miejscowości Sajówka i Krzywowólka, niedaleko Sławatycz nad Bugiem, w powiecie bialskim w północnej części województwa lubelskiego. Z lotu ptaka ma kształt idealnego okręgu, znajdującego się pośrodku lasu. Nie prowadzi tam żadna ścieżka, okrąg zarasta wyłącznie trawa. Nie ma tam drzew, a każda wyższa roślinność szybko usycha.

>> Zobacz także: Tajemnicza dziura w ziemi pojawiła się w rosyjskiej wsi. Czy to wina kosmitów? <<

Tajemniczy krąg w Muszaryńcu

Również zwierzęta omijają to miejsce szerokim łukiem, mimo że to wspaniały wodopój. Uroczysko Mucharyniec zajmuje około 4-5 ha. Pośrodku okręgu znajduje się wyspa, teren jest bardzo grząski i ponoć niejedną osobę wciągnęło bagno.

W obrębie kręgu przestają działać kompasy, a posiadacze komórek tracą zasięg. Nie działają również inne urządzenia, co znacznie utrudnia zbadanie fenomenu. Okoliczni mieszkańcy wierzą, że stoją za tym moce nie z tego świata…

foto: google maps

Tajemniczy krąg w Muszaryńcu: Teorie o Matce Boskiej i Starożytnych Kosmitach

Miejsce od wielu pokoleń owiane jest nie tylko tajemnicą, ale i strachem. Miejscowa legenda opowiada o tym, że w środku kręgu stała cerkiew, która zapadła się nagle wraz wiernymi. Według innej historii podobno spadł tam meteoryt, a promieniowanie kosmiczne zabija wszystko dookoła.

Mówi się też o statku obcych, który wylądował w tym miejscu i skaził okolicę. Zgodnie z inną opowieścią w Mucharyńcu pojawiła się Matka Boska, zostawiając jako dowód swojej bytności ślady stóp odciśnięte na głazie, który znajdował się na środku wyspy. Kamień uznawany za dowód objawienia został przeniesiony przez mieszkańców wsi Krzywowólka przed kaplicę w tej miejscowości i znajduje się tam do dziś.

>> Zobacz też: Magnetyczna Górka - niezwykłe zjawisko koło Wałcza. Na czym polega jej fenomen? <<

Romana Makówka
Tagi: Archiwum Tajemnic