Tajemniczy obiekt na Księżycu. Czy to dowód na istnienie UFO? [ZDJĘCIA]

11.05.2019 16:01
Archiwum Tajemnic|undefined Fot. Shutterstock

Niezidentyfikowany obiekt w jednym z kraterów na Księżycu. Czy znaleziono dowód na istnienie pozaziemskiej cywilizacji w pobliżu naszej planety?

Wydaje się, że o ludzka wiedza o Księżycu jest całkiem spora. Naturalny satelita Ziemi jest jedynym ciałem niebieskim, na którym człowiek kiedykolwiek postawił nogę. Mimo że od 1969 roku, kiedy na powierzchni Srebrnego Globu wylądowała amerykańska misja Apollo 11, upłynęło sporo czasu, ludziom nie udało się zbadać go do końca.

Wokół Księżyca od niepamiętnych czasów narosło wiele legend, przerażających opowieści i teorii spiskowych. Wiele z nich dotyczy pochodzenia satelity i tajemniczych struktur na jego powierzchni. Rozwój nowych technologii sprawił, że w ostatnich latach pojawiły się niezliczone, mniej lub bardziej kontrowersyjne, księżycowe teorie.

Księżyc: Teorie Spiskowe

Już w 1970 roku, dwóch rosyjskich naukowcówMichaił Vasin i Aleksander Shcherbakow, opublikowało w sowieckim czasopiśmie Sputnik artykuł „Czy Księżyc jest tworem obcej inteligencji?”.

Badacze próbowali udowodnić w nim tezę, według której, do topnienia skał, tworzenia długich jam w księżycu i rozkładu stopionych odpadów na powierzchni Księżyca, zastosowano maszyny. Rosjanie twierdzili również, że nasz satelita został sztucznie umieszczony na orbicie wokół naszej planety.

Przeczytaj także

Przez kolejne dekady wielokrotnie próbowano udowodnić, że Księżyc może być sztucznym obiektem, na którym znajdują się bazy obcych obserwujących Ziemian.

Internet jest pełny tajemniczych nagrań i zdjęć ukazujących statki kosmiczne lądujące na powierzchni Srebrnego Globu.

Statek UFO na powierzchni księżyca

Najnowsze z nich ukazują statek kosmiczny znajdujący się w nienazwanym jeszcze kraterze.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: kadr z video

Niesamowite zdjęcie, przedstawiające coś, co przypomina statek kosmiczny, zostało wykonane na początku tego roku przez należący do NASA orbiter LRO. Obiekt znajduje się w obszarze znajdującym się między kraterami Von Karman i Davvison.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: kadr z video

Znalezisko przypomina jakiś rodzaj pojazdu kosmicznego lub ogromnego robota.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: kadr z video

 Odkrycie poruszyło ufologów, a większość z nich jest zdania, że znaleziono dowód na to, że na Księżycu znajdują się bazy innych cywilizacji. Ostatecznym potwierdzeniem tej tezy może być jednak załogowa misja kosmiczna na powierzchnię Księżyca, która planowana jest do 2024 roku.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.