Pogoda
11.05.2019 16:01

Tajemniczy obiekt na Księżycu. Czy to dowód na istnienie UFO? [ZDJĘCIA]

Niezidentyfikowany obiekt w jednym z kraterów na Księżycu. Czy znaleziono dowód na istnienie pozaziemskiej cywilizacji w pobliżu naszej planety?

Archiwum Tajemnic
foto: Shutterstock

Wydaje się, że o ludzka wiedza o Księżycu jest całkiem spora. Naturalny satelita Ziemi jest jedynym ciałem niebieskim, na którym człowiek kiedykolwiek postawił nogę. Mimo że od 1969 roku, kiedy na powierzchni Srebrnego Globu wylądowała amerykańska misja Apollo 11, upłynęło sporo czasu, ludziom nie udało się zbadać go do końca.

Wokół Księżyca od niepamiętnych czasów narosło wiele legend, przerażających opowieści i teorii spiskowych. Wiele z nich dotyczy pochodzenia satelity i tajemniczych struktur na jego powierzchni. Rozwój nowych technologii sprawił, że w ostatnich latach pojawiły się niezliczone, mniej lub bardziej kontrowersyjne, księżycowe teorie.

Księżyc: Teorie Spiskowe

Już w 1970 roku, dwóch rosyjskich naukowcówMichaił Vasin i Aleksander Shcherbakow, opublikowało w sowieckim czasopiśmie Sputnik artykuł „Czy Księżyc jest tworem obcej inteligencji?”.

Badacze próbowali udowodnić w nim tezę, według której, do topnienia skał, tworzenia długich jam w księżycu i rozkładu stopionych odpadów na powierzchni Księżyca, zastosowano maszyny. Rosjanie twierdzili również, że nasz satelita został sztucznie umieszczony na orbicie wokół naszej planety.

Księżyc
Księżyc
Przeczytaj także Co znajduje się po ciemnej stronie Księżyca? Oto najpopularniejsze teorie spiskowe

Przez kolejne dekady wielokrotnie próbowano udowodnić, że Księżyc może być sztucznym obiektem, na którym znajdują się bazy obcych obserwujących Ziemian.

Internet jest pełny tajemniczych nagrań i zdjęć ukazujących statki kosmiczne lądujące na powierzchni Srebrnego Globu.

Statek UFO na powierzchni księżyca

Najnowsze z nich ukazują statek kosmiczny znajdujący się w nienazwanym jeszcze kraterze.

Archiwum Tajemnic

Niesamowite zdjęcie, przedstawiające coś, co przypomina statek kosmiczny, zostało wykonane na początku tego roku przez należący do NASA orbiter LRO. Obiekt znajduje się w obszarze znajdującym się między kraterami Von Karman i Davvison.

Archiwum Tajemnic

Znalezisko przypomina jakiś rodzaj pojazdu kosmicznego lub ogromnego robota.

Archiwum Tajemnic

 Odkrycie poruszyło ufologów, a większość z nich jest zdania, że znaleziono dowód na to, że na Księżycu znajdują się bazy innych cywilizacji. Ostatecznym potwierdzeniem tej tezy może być jednak załogowa misja kosmiczna na powierzchnię Księżyca, która planowana jest do 2024 roku.

Tagi: Archiwum Tajemnic