Pogoda
20.09.2016 09:47

Tajny sposób na przywrócenie minijacka w iPhone 7

Apple jednak trochę stchórzyło i zostawiło sposób na zainstalowanie tradycyjnego gniazda słuchawkowego w nowym modelu iPhone 7 – przekonuje film w serwisie YouTube. Widać na nim, jak w dosłownie minutę można przygotować w obudowie miejsce na słuchawki.

Tajny sposób na przywrócenie minijacka w iPhone 7
foto: kadr z wideo

To była zdecydowanie najbardziej kontrowersyjna decyzja Apple związana z iPhone 7. Rezygnacja z gniazda minijack, przedstawiana jako śmiały krok w przyszłość, nie wszystkim przypadła do gustu, mimo całkiem przekonujących powodów do zmiany.

Pisaliśmy o nich na długo przed premierą nowych smartfonów Apple, gdy w promowanie idei zamiany 3,5-milimetrowego, analogowego złącza na w pełni cyfrowe USB typ C zaangażował się mocno Intel. Gigant przekonywał, że dzięki temu w słuchawkach będzie można umieszczać elektronikę mogącą przetwarzać i ulepszać sygnał.

Już wtedy jednak pojawiły się wątpliwości, potwierdzone po zademonstrowaniu przez Apple iPhone’a 7 – unifikacja złącza sprawiła, że użytkownik musi wybierać, czy chce podłączyć do telefonu przewodowe słuchawki, czy też słuchać muzyki.

Według autora filmu w serwisie YouTube producent iPhone’a 7 doskonale zdawał sobie sprawę z tych wątpliwości i umieścił w swoim telefonie tylną furtkę dla wszystkich, którzy jednak chcieliby podłączać do smartfona swoje ulubione słuchawki bez konieczności stosowania przejściówki i blokowania złącza Lightning. Wystarczy mieć dostęp do imadła i wiertarki.

Biorąc po uwagę sukcesy, z jakimi 4chan trollował w przeszłości świeżo upieczonych (czasem dosłownie, jeśli wzięli za dobrą monetę „informację” o bezprzewodowym ładowaniu iPhone’a w mikrofalówce) właścicieli telefonów Apple, trudno się dziwić, że powyższy żart mógł paść na podatny grunt. W komentarzach do filmu można nawet znaleźć wpisy informujące o podjęciu próby przeprowadzenia pokazanej procedury – z oczywistym rezultatem.

Jedno trzeba przyznać – uwieczniony na filmie iPhone 7, mimo drastycznego potraktowania, wygląda na całkiem sprawny.

Sposób na przywrócenie gniazda minijack w iPhonie 7 to nie jedyny „wideoporadnik” związany z tym modelem opublikowany w serwisie YouTube. Jeszcze przed premierą modelu można było zapoznać się z filmem pokazującym jak dotychczasowy model przerobić na najnowszy. Tym razem operacja była nieco bardziej skomplikowana i wymagała użycia gumówki.

A jakie Wy znacie sposoby na ulepszenie iPhone’a 7?

Słuchawki nauszne a muzyka

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Apple