Tak polskie miasta będą wyglądać po końcu świata. Warszawa, Katowice, Łódź, Gdańsk i Poznań w ruinie

31.10.2019 09:59
koniec świata w Poznaniu|undefined Fot. materiały prasowe Fox

Koniec świata to ruchome święto, które obchodzone jest przez coraz większą liczbę osób. Szykując się na premierę serialu „Wojna światów” Fox pokazał, jak wyglądałyby największe polskie miasta po ataku kosmitów.

Mordercze asteroidy zagrażają naszemu życiu praktycznie co kilka dni. Co chwila pojawiają się przepowiednie, które wieszczą wybuch III wojny światowej oraz zagłady, które nie śniły się filozofom.

Takie wiadomości dostarczają dreszczyk emocji podczas czytania i spokój ducha po zakończeniu lektury, gdy wracamy do rzeczywistego świata, który na pewno nie zawali nam się na głowę. No chyba, że dojdzie do ataku Obcych.

Przeczytaj także

Taką właśnie historię opowiada serial „Wojna światów”, którego dwa premierowe odcinki będzie można obejrzeć 31 października 2019. Historia rozgrywa się w Europie, przez co Polacy tym razem nie mogą czuć się bezpiecznie i oczekiwać, że zniszczenia dotkną tylko USA.

Telewizja FOX wraz z Jakubem Kowalczykiem zobrazowali moment inwazji kosmicznej na polskie miasta. Kłęby kurzu, dziwnie znajome, dymiące jeszcze budynki i zastępy policji, to tylko kilka rzeczy, które moglibyśmy zaobserwować. Warszawa, Katowice, Łódź, Gdańsk oraz Poznań zostały przedstawione w zupełnie innej rzeczywistości, doszczętnie zniszczone przez spadające z nieba metalowe kule. Płonące warszawskie wieżowce czy też zdewastowany poznański Stary Rynek to obrazy, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Dzięki swojej niesamowicie realistycznej formie projekt pozwala wcielić się w obserwatorów tragicznych wydarzeń i… poczuć klimat nadchodzącego serialu.

„Wojna światów” w polskich miastach. Zgliszcza w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu

Postapokaliptyczne wizje to dzieło Jakuba Kowalczyka, grafika który kilka lat temu zrównał z ziemią centrum Katowic. Tym razem zniszczone zostały największe polskie miasta.

Starałem się, by tworzone przeze mnie grafiki były bardzo realistyczne. Wraz z telewizją FOX wybrałem kilka zdjęć najbardziej charakterystycznych miejsc w Polsce, które później stały się podstawą do przygotowania ilustracji. W Katowicach wygrał spodek, a w Trójmieście gdański Żuraw, na przerobienie którego miałem kilka różnych koncepcji. W trakcie pracy tworzyłem kilka szkiców z różnej perspektywy, by nadać grafice fotorealistyczny wygląd i wzmocnić dramatyczną atmosferę.

Koniec świata wywołany przez „Wojnę światów” to dopiero początek koszmaru dla nielicznych osób, które przetrwały atak Obcych.

Nowe spojrzenie na klasyczną powieść H.G. Wellsa zostało przygotowane przez stację Fox. Pierwsza, radiowa adaptacja historii wywołała w USA prawdziwą panikę - słuchacze uwierzyli, że fikcyjna audycja jest rzeczywistą relacją z końca świata.

Zobacz także: Naukowcy zbadali, jak przetrwać apokalipsę zombie 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.