Tak wygląda PlayStation 5. Pokazali, bo nie boją się kar od Sony

02.12.2019 10:03
Tak wygląda PlayStation 5. Pokazali, bo nie boją się kar od Sony Fot. materiały prasowe Pixabay

Spekulacje na temat dość niekonwencjonalnego kształtu roboczych wersji konsoli PlayStation 5 potwierdziły się w każdym aspekcie: sprzęt rzeczywiście ma kształt litery „V”. W sieci znalazło się zdjęcie, które może autora naprawdę drogo kosztować.

Nikt nie miał jeszcze odwagi, żeby złamać umowę poufności zawartą z Sony i pokazać na zdjęciu, jak wyglądają wczesne konsole PlayStation 5 otrzymane przez twórców gier. W sieci można było znaleźć rysunki patentowe i szkice, fotografii nikt nie zamieścił.

Oficjalne wiadomości od Sony skupiały się raczej na przekazywaniu części danych technicznych i tłumaczeniu, dlaczego sprawiają, że PlayStation 5 będzie znacznie lepszym sprzętem, niż PS4.

Przeczytaj także

Jak się okazało, nie wszyscy przejęli się podpisaniem NDA. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje developerską wersję PlayStation 5 w pełnej krasie.

PlayStation 5: wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli

Fotografia pokazuje dwie developerskie wersje konsoli PlayStation 5 oraz podpięty do nich kontroler.

Szkice i modele 3D zrobione na ich podstawie przez fanów były zaskakująco zgodne, zarówno pod względem niecodziennego kształtu, jak i rozmieszczenia przycisków.

Wtajemniczeni potwierdzili, że na zdjęciach znajduje się sprzęt Sony. Kształt konsol podyktowany jest wymaganiami praktycznymi: osiągnięciem wydajnego obiegu chłodzącego powietrza oraz możliwości stawiania jednej na drugiej podczas długotrwałych testów.

Warto pamiętać, że na zdjęciach widać PlayStation 5 we wczesnej wersji, która ma służyć rozwijaniu gier na platformę. Konsola, która trafi do sprzedaży, może wyglądać zupełnie inaczej.

Zobacz także: Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.