Pogoda
29.03.2018 11:24

Tak wygląda Wiedźmin w Soulcalibur VI

Wiedźmin na gościnnych występach nie zawiedzie swoich fanów – CD Projekt RED zdradził, że Geralt z Rivii w bijatyce Soulcalibur VI atakuje z precyzją skalpela pomrukując przy tym swoje gburowate, sarkastyczne komentarze.

Wiedźmin w Soulcalibur VI
foto: kadr z wideo

Geralt z Rivii, główny bohater cyklu gier o Wiedźminie, z którego finalna część – Dziki Gon – została uznana przez graczy za grę wszech czasów, nie zamierza wypoczywać na emeryturze.

Polskie studio co prawda zarzeka się, że nie powstanie kolejna część przygód Wiedźmina, Geralt znajdzie się jednak wśród wojowników walczących ze sobą w grze Soulcalibur VI. Co ciekawe, pojawienie się postaci Wiedźmina w bijatyce ma być powiązane fabularnie z Dzikim Gonem.

Wiedźmin w Solucalibur VI

Biały Wilk w Soulcalibur VI zachowuje się podczas walki nieco inaczej, niż w Dzikim Gonie – jego ruchy musiałby być nieco zmienione, tak by wpisywały się w dynamikę rozgrywki. Wiedźmin w dalszym ciągu nie wykonuje zbędnych ruchów i skupia się na maksymalnym wykorzystaniu swojego potencjału.

Jedną ze zmian, która została wprowadzona, było obniżenie środka ciężkości postaci, tak by Geralt mógł lepiej zachowywać równowagę podczas starć. Oprócz biegłego władania bronią Wiedźmin będzie się mógł także wykazać znajomością alchemii oraz oczywiście znaków, pozwalających na przeprowadzanie specjalnych ataków.

O pracach nad przystosowaniem Wiedźmina do wymogów Soulcalibur VI oraz o fabularnym usprawiedliwieniu jego obecności w bijatyce z chęcią opowiadają twórcy z CD Projekt RED:

W Soulcalibur VI znajdzie się ponadto arena w Kaer Morhen – w ten sposób Wiedźmin i jego fani będą mogli poczuć się jak w domu.

Soulcalibur VI, mający świętować 20-lecie serii, trafi do sprzedaży w 2018 roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana.

Co myślicie o gościnnych występach Geralta?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry