Tak wygląda rozgrywka wieloosobowa w Star Wars: Battlefront II

Michał Tomaszkiewicz
12.06.2017 13:40
Tak wygląda rozgrywka wieloosobowa w Star Wars: Battlefront II Fot. kadr z wideo

Star Wars: Battlefront II zbliża się wielkimi krokami – na E3 zaprezentowano oficjalny trailer pokazujący ujęcia wyrenderowane na silniku z gry, nieoficjalnie można także obejrzeć trwające kilkanaście minut starcie na Naboo.

Wieloosobowa strzelanka stara się oddać magię znaną z „Gwiezdnych wojen” – i jak widać po oficjalnej zapowiedzi, złożonej z ujęć pochodzących z gry, a nie specjalnie stworzonych filmów, wychodzi to całkiem dobrze.

Już po kilku sekundach wiemy, że przyjdzie nam toczyć bitwy w trzech przedstawianych w poszczególnych trylogiach czasach, a przeciwko sobie staną postaci, które w filmowym uniwersum nie mogły się spotkać:

Jednocześnie w starciach będzie mogło uczestniczyć do 40 osób. Rozgrywka ma być urozmaicona o rozwój postaci prowadzonych przez gracza – za realizowane zadania taktyczne otrzymywane będą punkty, które w następujących po sobie fazach bitew będą mogły być wymieniane na bardziej zaawansowane jednostki, a nawet bohaterów znanych z wielkiego ekranu – poczynają od Darth Maula, a na Rey kończąc.

Mapy wyglądają na przygotowane z rozmachem i dbałością o szczegóły, co można ocenić zapoznając się z materiałem pokazującym dynamikę rozgrywki oraz różnorodność dostępnych jednostek:

EA podkreśla, że Star Wars: Battlefront II to nie tylko rozgrywka wieloosobowa – duże znaczenie ma mieć także historia opowiadana w trakcie trybu dla pojedynczego gracza. W jej ramach wcielamy się w Iden Versio z sił specjalnych Imperium, która po zniszczeniu przez Rebeliantów drugiej Gwiazdy Śmierci rzuca się w wir walki z Sojuszem.

Twórcy gry nie wahają się porównywać Star Wars: Battlefront II z „Łotrem 1” – strzelanka ma połączyć ze sobą wydarzenia z „Powrotu Jedi” z „Przebudzeniem Mocy”, tak jak film był klamrą spinającą trylogie prequeli z „Nową nadzieją” - widać to było już przy prezentacji trailera fabularnego, który rzuca nieco światła na losy Imperatora po tym, jak zginął w wybuchu stacji bojowej wielkości małego księżyca.  

EA obiecuje przy tym, że nowa zawartość – postaci, bohaterowie, mapy itp. - mają być udostępniane za darmo. Nie oznacza to jednak, że studio zrezygnowało z pobierania opłat od graczy – w Battlefront II wykorzystywane są mikropłatności.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.