Pogoda
08.03.2017 09:34

Tak wygląda zupełnie nowe Volvo XC60

Jedną z najciekawszych nowości zaprezentowanych podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie jest Volvo XC60. Samochód pod względem stylistycznym mocno przypomina V90 Cross Country.

Tak wygląda zupełnie nowe Volvo XC60
foto: materiały prasowe

Nowy model naturalnie rzecz biorąc zastąpi w gamie starszą generację o tej samej nazwie, która była w sprzedaży aż 9 lat. Poprzednik odchodzi w chwale – zostanie zapamiętany jako najlepiej sprzedający się SUV segmentu premium w Europie. Na całym świecie znalazło się ponad milion chętnych na XC60.

Zdaniem Hakana Samuelssona, dyrektora generalnego Volvo, uterenowione modele szwedzkiego producenta są idealną propozycją dla osób aktywnych:

"

Mamy bardzo bogate dziedzictwo w tworzeniu stylowych, dynamicznych SUV-ów, wyposażonych w najświeższe rozwiązania technologiczne. Nowe XC60 jest ucieleśnieniem naszego doświadczenia. To perfekcyjny samochód dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, co też świetnie obrazuje nasze plany na przyszłość. "

Producent znany z bezpieczeństwa obiecuje, że XC60 pod względem ochrony pasażerów ma być jednym z najlepszych samochodów w historii motoryzacji. Uzbrojono go w szereg nowoczesnych systemów. Na szczególną uwagę zasługuje asystent kierowcy, będący dodatkiem do pakietu City Safety. Współpracuje on z systemem Oncoming Lane Mitigation, pozwalającym na uniknięcie zderzenia czołowego, a także asystentem martwego pola – w przypadku tego ostatniego, w razie wykrycia zagrożenia może nastąpić korekta toru jazdy, co w efekcie ma zminimalizować ryzyko kolizji podczas manewru zmiany pasa ruchu. 

Hakan Samuelsson jest przekonany o atutach nowego XC60, dzięki którym będzie miał szansę powtórzyć sukces poprzednika:

"

Postawiliśmy sobie za cel opracowanie samochodu dostarczającego przyjemność dla wszystkich zmysłów. XC60 nie tylko ma imponować piękną i bezpieczną kabiną, ale także inspirować i zapewniać pewność podczas jazdy. Chcemy w szczególny sposób zadbać o swoich klientów, ułatwiając im życie poprzez dostarczanie różnorodnych udogodnień i usług. "

Volvo XC60 może zostać opcjonalnie wyposażone w system Pilot Assist, czyli zaawansowanego, półautonomicznego asystenta jazdy, który może przejąć kontrolę nad kierownicą, pedałami gazu i hamulca podczas podróży z prędkością do 130 km/h. Ciekawą propozycją dla osób traktujących bardzo poważnie kwestię zanieczyszczonego powietrza jest system czterostrefowej klimatyzacji CleanZone, mający dostarczać do kabiny „świeże, skandynawskie powietrze”, pozbywając się zanieczyszczeń.

Cennik w Polsce otwiera XC60 D4 190 KM AWD Momentum z ceną 184 500 zł. Wariant z turbodieslem o mocy 235 KM startuje od 210 000 zł. Spośród benzynowych do wyboru są T5 254 KM za 199 000 zł, T6 320 KM od 226 400 zł i T8 407 KM od 273 000 zł.

Jak Wam się podoba nowe Volvo XC60?

Tagi: News Volvo Galeria