Taksówka zaatakowała przechodnia
24.01.2017 08:41
Taksówka zaatakowała przechodnia Fot. kadr z wideo

Kamera monitoringu zarejestrowała nietypowe zdarzenie, do którego doszło w Indiach. Przechodzący przez zatłoczoną jezdnię mężczyzna został potrącony przez taksówkę.

Obserwując tamtejsze drogi można odnieść wrażenie, że cała organizacja ruchu rządzi się zupełnie innymi prawami. Na pierwszy rzut oka panuje ogromny chaos, zupełnie tak jakby każdy podążał w swoim kierunku nie bacząc na innych oraz nie stosując się do jakichkolwiek regulacji.

O sporym pechu może mówić 45-letni mężczyzna, który przechodząc przez jezdnię został wręcz zaatakowany przez taksówkę:

Trójkołowy pojazd napędzany silnikiem spalinowym uderzając w przechodnia spowodował na tyle rozległe obrażenia, że ten zginął. Jak się potem okazało, tzw. „tuk-tuk” był przeładowany, przez co w momencie gwałtownego hamowania przednie koło oderwało się od nawierzchni.

Jako kierowcy powinniśmy każdorazowo zachowywać szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, pamiętając o tym, że przechodzień nie ma większych szans w starciu z samochodem. Wielokrotnie takie wypadki kończą się stałym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet śmiercią. Niestety w kraju nad Wisłą wciąż nierzadko dochodzi do sytuacji, w których kierowcy omijają zatrzymane przed przejściem dla pieszych pojazdy.

Producenci współczesnych samochodów będąc świadomi zatrważających statystyk – w Europie aż 14% wszystkich ofiar śmiertelnych na drogach to piesi – opracowali system aktywnej maski, która w momencie kolizji błyskawicznie podnosi się, zwiększając przestrzeń deformacji. Zastosowanie takiego rozwiązania może w znaczącym stopniu zredukować obrażenia u przechodnia:

Co więcej, specjaliści z instytutu EuroNCAP w ramach przeprowadzanych testów sprawdzają jak ze swojej roli wywiązują się systemy autonomicznego hamowania, które mają przede wszystkim nie dopuszczać do wystąpienia kolizji. Przy czym auta oceniane są również pod kątem ochrony pieszych w momencie wypadku, dlatego producenci chcąc uzyskać jak najwyższe noty muszą zadbać o ich bezpieczeństwo.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.