Tamagotchi z wbudowanym alkomatem. Żeby nakarmić stworka, trzeba chuchnąć promilami

Michał Tomaszkiewicz
05.06.2019 11:01
Tamagotchi z wbudowanym alkomatem. Żeby nakarmić stworka, trzeba chuchnąć promilami Fot. materiały prasowe

Takiego Tamagotchi Polacy na pewno nie zagłodzą. Żyjący w Yopparatchi stworek potrzebuje do życia napojów wyskokowych. Dostanie je, jeśli w wydychanym przez właściciela powietrzu zostanie wykryty alkohol.

Idealne połączenie nostalgii z urokami dorosłego życia zostało stworzone przez Amerykanów z MTNGODS. Nie zachęcamy do nałogowego korzystania z takiej zabawki.

Inspirowany klasycznym Tamagotchi gadżet oferuje wirtualnego kompana do picia. Trzeba o niego regularnie dbać, by nie zszedł na złą drogę i nie zaczął na przykład diety kawowej.

Yopparatchi ma wbudowany alkomat, dzięki któremu można udowodnić, że pije się razem z wirtualnym stworkiem. Jeśli w wydychanym powietrzu zostanie wykryty alkohol, w grze pojawi się opcja poczęstowania żyjątka drinkiem.

Przeczytaj także

Zaprojektowaliśmy Yoppę, żeby wyglądał i brzmiał jak cyfrowy ulubieniec, z którym dorastaliśmy w lach 90’ XX wieku. Animacje celowo składają się małej liczby klatek, kolory są jaskrawe i proste, a naciskanie guzików owocuje wydawaniem charakterystycznych odgłosów.

tamagotchi_alkomat_02 Fot. foto: materiały prasowe

Tamagotchi z alkomatem pozwala pić z wirtualnym stworkiem

Dbanie o dobrostan stworka z Yopparatchi ma nie być wcale łatwe. Twórcy zapowiadają, że do pojenia cyfrowego żyjątka trzeba będzie podchodzić odpowiedzialnie.

Jeśli wypije za dużo, trzeba będzie posprzątać wymioty i pomagać mu wrócić do trzeźwości. Jeśli będziecie zwlekać zbyt długo z podaniem następnego drinka, Yopparatchi ostentacyjnie wypije sobie filiżankę kawy.

tamagotchi_alkomat_03 Fot. foto: materiały prasowe

Po zażyciu kofeiny stworek staje się bardziej odporny na działanie napojów wyskokowych, przez co doprowadzenie go do tanu szczęśliwości wymaga wypicia większej liczby wspólnych kolejek.

Zobacz także: Bimber – Tinder z polską duszą 

Gadżet ma według twórców dawać radość i wspomagać osobistą edukację związaną ze spożywaniem alkoholu. MTNGODS zastrzegają, że ich grupą docelową nie jest młodzież.

tamagotchi_alkomat_04 Fot. foto: materiały prasowe

Na wszelki wypadek Yopparatchi nie będzie produkowane masowo. Gadżet może trafić do limitowanej sprzedaży, o ile spodoba się internautom, którzy zasypią twórców prośbami o obleczenie idei w ciało.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.