Tanie maseczki wielorazowe w Lidlu. Uszył je największy polski producent rajstop

22.04.2020 15:38
mężczyzna w masce w metrze|undefined Fot. Shutterstock

Obowiązek zakrywania ust i nosa zostanie z nami na długo, warto więc zadbać o posiadanie wystarczającej liczby maseczek, tak by móc ich używać bezpiecznie pamiętając o częstym praniu. 30 kwietnia 2020 w Lidlu można będzie kupić wielorazowe maseczki w cenie 3,99 zł za sztukę. Za jej jakość odpowiada producent rajstop Adrian.

Zasady dotyczące funkcjonowania sklepów zostały co prawda poluzowane, jednak może się okazać, ze 30 kwietnia 2020 przez Lidlami znów ustawią się długie kolejki. Sieć wprowadzi wtedy do sprzedaży polskie maseczki wielorazowe w cenie niższej, niż wiele ofert z jednorazowymi środkami ochronnymi.

Lidl nie zdradził, jak wiele maseczek trafi do sklepów ani czy będą wprowadzone limity zakupu na jednego klienta. Adrian, producent masek, zapewnia że w ich maskach będzie można odetchnąć pełną piersią, jako że ich konstrukcja ma zapewniać swobodny przepływ powietrza.

Przeczytaj także

Maseczki mają ponadto nie uczulać i być miłe w dotyku, co pozwoli nosi je dłużej i wygodniej osobom o wrażliwe skórze.

Tanie maseczki w Lidlu od polskiego producenta rajstop

Maseczki, które trafią do sprzedaży w Lidlu 30 kwietnia 2020, są czterowarstwowe. Wykonano je z dzianiny poliamidowej, stosowanej między innymi w „oddychającej” odzieży sportowej.

Małgorzata Rosołowska-Pomorska, właścicielka przedsiębiorstwa Adrian, o swoim dziele wyraża się w samych superlatywach.

Projektując maskę ochronną bardzo ważne było dla nas, aby produkt był wysokiej jakości oraz chronił górne drogi oddechowe użytkownika. Udało nam się to osiągnąć, używając materiału, który nie uczula oraz umożliwia swobodne oddychanie. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Lidl Polska nasz produkt będzie możliwy do kupienia w każdym sklepie sieci.

Z powodu pandemii COVID-19 na całym świecie brakuje maseczek, a ceny tych dostępnych na rynku bywają nawet kilkadziesiąt razy wyższe, niż przed pojawieniem się zagrożenia ze strony koronawirusa.

Wprowadzenie obowiązku zakrywania usta i nosa w Polsce postawiło wiele osób w trudnej sytuacji szybkiego zakupu maseczki. Inicjatywą wykazała się wtedy Żabka, wprowadzając do oferty maseczki jednorazowe po 1,60 zł, sprzedając je po kosztach zakupy i transportu i bez żadnego zysku. Do Polski zmierza już kolejny transport, tym razem 2 mln sztuk takich środków zabezpieczających.

Zobacz także: Maseczki po 1,60 zł w Żabce. Sieć i franczyzobiorcy zrezygnowali z zysku 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.