Tanya Roberts jednak nie żyje. Zmarła tuż po zdementowaniu informacji o jej śmierci

07.01.2021 07:47
Tanya Roberts - kadr z filmu Zabójczy widok Fot. Rex Features/East News

Tanya Roberts nie żyje. Zmarła w wieku 65 lat tuż po zdementowaniu pogłoski na temat jej śmierci. Grała jedną z dziewczyn Bonda, a także w serialach "Aniołki Charliego" i "Różowe lata 70.".

Tanya Roberts była ostatnio na ustach całego świata. Najpierw podano informację o jej śmierci, a potem ją zdementowano. Wkrótce aktorka rzeczywiście zmarła w szpitalu w wieku 65 lat.

Tanya Roberts nie żyje. Dziewczyna Bonda miała 65 lat

Historia śmierci gwiazdy różowych lat 70. to seria bardzo dziwnych zdarzeń. W poniedziałek 4 stycznia 2021 roku media na całym świecie informowały, że jedna z dziewczyn Bonda zmarła w szpitalu w Los Angeles. Informację przekazał wieloletni agent aktorki Mike Pingel na podstawie rozmowy z jej partnerem Lance'em O'Briena'em. Pracownicy szpitala, w którym leżała Roberts zadzwonili jednak do O'Briena tłumacząc, że aktorka żyje. Pingel naprawił swój błąd i wydał oświadczenie o nieporozumieniu.

Polecamy

Kilka godzin później, okazało się jednak, że Tanya Roberts rzeczywiście zmarła w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Stacja Fox News potwierdziła śmierć aktorki, a także dotarła do przyczyny zgonu. Chociaż kilka źródeł podawało, że chodzi o koronawirusa, w rzeczywistości gwiazda trafiła do placówki z powodu zakażenia dróg moczowych, które wkrótce przeszło na okoliczne ograny, co doprowadziło do śmierci.

Pingel w rozmowie z CNN skomentował śmierć Roberts.

Jestem zdruzgotany, przyjaźniłem się z Tanią od ponad 20 lat. Była pełna energii i zawsze świetnie się razem bawiliśmy. Była prawdziwym  aniołem i będę za nią bardzo tęsknić.

Tanya Roberts trafiła do szpitala 24 grudnia 2020 roku po tym, jak zemdlała podczas spaceru z psami. Według ustaleń aktorka leżała pod respiratorem. W poniedziałek jej stan był krytyczny i wkrótce zmarła.

Polecamy

Tanya Roberts - kim była dziewczyna Bonda?

Tanya Roberts urodziła się 15 października 1955 roku w Nowym Jorku. Już jako nastolatka chciała zostać gwiazdą show-biznesu. Rozpoczęła pracę jako modelka oraz aktorka reklam telewizyjnych. W tym czasie studiowała aktorstwo i taniec. Na dużym ekranie zadebiutowała w kryminale "Ostatnia ofiara" z 1975 roku, gdzie grała u boku Nancy Allen i Michaela Tucci. Przełom w karierze Roberts nastąpił w roku 1980, kiedy dołączyła do obsady serialu "Aniołki Charliego", zastępując jedną z oryginalnych gwiazd. Zadebiutowała jako Julie Rogers w piątym sezonie produkcji występując wraz z Jaclyn Smith i Cheryl Ladd. Tanya Roberts wystąpiła jedynie w 16 ostatnich odcinkach serialu.

Polecamy

W latach 80. Roberts występowała w takich produkcjach jak "Władca zwierząt", "Serca i zbroja" czy "Sheena: królowa dżungli". Pojawiła się też na okładce i zdjęciach magazynu "Playboy". W 1985 roku Tanya Roberts zagrała jedną z dziewczyn Bonda. Wystąpiła wraz z Rogerem Moorem w filmie "Zabójczy widok" jako geolożka stanowa Stacey Suttoni jednocześnie wnuczka potentata naftowego, którego firmę przejmuje Zorin, którego zagrał Christopher Walken. Podczas castingu pokonała Bo Derek, Sharon Stone i Priscillę Presley.

Polecamy

W kolejnych latach grała między innymi w serialu "Zabij mnie, zabij siebie", komedii "Trzaskające się ciała", dramacie sensacyjnym "Czyściec", dreszczowcu "Brutalna gra", a także produkcjach o zabarwieniu erotycznym - "Nocne oczy", "Wewnętrzne sanktuarium", "Grzechy pożądania", "Dolna głębia", czy odcinkowej "Gorącej linii". Na przełomie XX i XXI Wieku Roberts występowała w słynnym sitcomie "Różowe lata siedemdziesiąte", wcielając się w rolę Midge Pinciotti. Grała też w serialu komediowym "Barbershop" jako Ellie Palmer. To była jej ostatnia rola.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.