Tanya Roberts jednak żyje. Przedstawiciel aktorki zdementował swoje słowa

05.01.2021 07:54
Tanya Roberts - Zabójczy widok - kadr z filmu o Bondzie Fot. The Hollywood Archive / Hollywood Archive/Photoshot/East News

Tanya Roberts żyje i ma się dobrze, a doniesienia o jej śmierci były mocno przesadzone. Winę za fałszywą informację ponoszą przedstawiciel aktorki.

"Tanya Roberts nie żyje" - taka informacja obiegła świat 4 stycznia 2021 roku, czyli dzień po rzekomej śmierci znanej aktorki. Okazuje jednak, że gwiazda wcale nie zmarła, a winę za nieporozumienie ponosi jej przedstawiciel.

Tanya Roberts żyje - fałszywe informacje o śmierci aktorki

Zaledwie kilkanaście godzin temu media na całym świecie informowały, że jedna z dziewczyn Jamesa Bonda i gwiazda "Różowych lat 70." oraz "Aniołków Charliego" zmarła w wieku 65 lat po tym, jak trafiła do szpitala pod koniec grudnia 2020 roku.

Polecamy

Na szczęście okazało się, że informacja o jej śmierci nie jest prawdziwa. Źródłem, które rozpuściło newsa o śmierci Tanyi Roberts był portal TMZ. Trudno się jednak dziwić dziennikarzom, że opublikowali doniesienie, ponieważ zgon aktorki potwierdził jej przedstawiciel Mike Pingel. Teraz serwis bije się w pierś i stara się sprostować informację.

Polecamy

Pingel w rozmowie z TMZ wyznał, że doszło do pomyłki. Mężczyzna początkowo wydał oświadczenie, w którym powoływał się na słowa partnera Roberts - Lance'a O'Briena, który miał powiedzieć zdanie "Kiedy trzymałem ją w jej ostatnich chwilach, otworzyła oczy". Serwis TZM pierwotnie informował również, że O'Brien miał przekazać tragiczną informację rodzinie i bliskim Roberts. Pracownicy szpitala Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles, w którym obecnie przebywa aktorka, zadzwonili jednak do partnera, by poinformować go, że Roberts żyje, ale jest w stanie krytycznym.

Polecamy

Tanya Roberts trafiła do ośrodka medycznego po tym, jak przewróciła się 24 grudnia 2020 roku podczas spaceru z psami. Na razie nie zdradzono, co dolega aktorce.

Tanya Roberts - kim jest dziewczyna Bonda?

Tanya Roberts urodziła się 15 października 1955 roku w Nowym Jorku. Jako nastolatka przeniosła się z matką do Toronto, gdzie zaczęła pracować nad swoim portfolio. Już wtedy chciała zostać gwiazdą show-biznesu. Wróciła do Nowego Jorku jako 17-latka i rozpoczęła pracę jako modelka Sears Holdings oraz aktorka reklam telewizyjnych. W tym czasie studiowała aktorstwo pod okiem Lee Strasberga i Uty Hagen oraz uczyła się tańca u Arthura Murraya.

Polecamy

Na scenie zadebiutowała w przedstawieniach off-broadwayowskich, a po raz pierwszy na ekranie można było zobaczyć ją w kryminale "Ostatnia ofiara" z 1975 roku, gdzie grała u boku Nancy Allen i Michaela Tucci. Mimo że występowała w roli epizodycznej, Roberts wcieliła się w tytułową bohaterkę - ofiarę poszukiwanego mordercy. Grała też ofiarę gwałtu w dramacie sensacyjnym "Palce".

Polecamy

Przełom w karierze Roberts nastąpił w roku 1980, kiedy dołączyła do obsady serialu "Aniołki Charliego", zastępując jedną z oryginalnych gwiazd. Zadebiutowała jako Julie Rogers w piątym sezonie produkcji występując wraz z Jaclyn Smith i Cheryl Ladd. Na jej barkach spoczął ciężar ratowania spadającej popularności "Aniołki Charliego". Niestety próba zakończyła się fiaskiem i Tanya Roberts wystąpiła jedynie w 16 ostatnich odcinkach serialu.

Polecamy

W latach 80. Roberts występowała w takich produkcjach jak "Władca zwierząt", "Serca i zbroja" czy "Sheena: królowa dżungli". Pojawiła się też na okładce i zdjęciach magazynu "Playboy". Ostatnia z wyżej wymienionych produkcji miała być żeńską odpowiedzią na przygody Tarzana, ale okazała się klapą i została nominowana do Złotej Maliny w aż pięciu kategoriach. Po latach "Sheena: królowa dżungli" zyskała jednak status filmu kultowego.

Polecamy

W 1985 roku Tanya Roberts zagrała jedną z dziewczyn Bonda. Wystąpiła wraz z Rogerem Moorem w filmie "Zabójczy widok" jako geolożka stanowa Stacey Suttoni jednocześnie wnuczka potentata naftowego, którego firmę przejmuje Zorin, którego zagrał Christopher Walken. Podczas castingu pokonała Bo Derek, Sharon Stone i Priscillę Presley. Roberts w tym samym czasie miała również propozycję roli Brendy Wyatt w "Nieśmiertelnym", ale wybrała film o agencie 007.

Polecamy

W kolejnych latach grała między innymi w serialu "Zabij mnie, zabij siebie", komedii "Trzaskające się ciała", dramacie sensacyjnym "Czyściec", dreszczowcu "Brutalna gra", a także produkcjach o zabarwieniu erotycznym - "Nocne oczy", "Wewnętrzne sanktuarium", "Grzechy pożądania", "Dolna głębia", czy odcinkowej "Gorącej linii". Na przełomie XX i XXI Wieku Roberts występowała w słynnym sitcomie "Różowe lata siedemdziesiąte", wcielając się w rolę Midge Pinciotti. Grała też w serialu komediowym "Barbershop" jako Ellie Palmer.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.