Tatry. Chciał sobie zrobić selfie z niedźwiedziem. Trafił do szpitala

22.10.2021 13:05
Tatry. Chciał sobie zrobić selfie z niedźwiedziem. Trafił do szpitala Fot. Shutterstock

Turysta w Tatrach został pogryziony przez niedźwiedzia. Mężczyzna ustawił się z miśkiem do selfie.

 W czwartek, 22 października, ratownicy TOPR zostali wezwani na interwencję do Doliny Chochołowskiej. Dzięki ich pomocy do szpitala w Zakopanem trafił starszy mężczyznę z raną nogi. 72-latek twierdził, że został zaatakowany przez niedźwiedzia.

Tatry. Mężczyzna pogryziony przez niedźwiedzia

Turysta został ugryziony przez młodego niedźwiedzia, prawdopodobnie gdy chciał zrobić sobie z nim selfie. Zwierze napotkał, spacerując Doliną Chochołowską.

Polecamy

Mężczyzna trafił do szpitala. Miał wielkie szczęście, ponieważ rana nogi okazał się niegroźna. Pacjent wyszedł ze szpitala o własnych siłach.

Turysta, spacerując w czwartek Doliną Chochołowską w Tatrach, napotkał niedźwiedzia, z którym chciał sobie zrobić zdjęcie. Podszedł jednak zbyt blisko drapieżnika i został ugryziony w nogę.

 – skomentował lekarz Jerzy Toczek z zakopiańskiego szpitala.

Turyści, którzy wybierają się w góry, muszą zachowywać się odpowiedzialnie. Niedźwiedzie są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Wracają do miejsc, gdzie wcześniej znajdowały resztki jedzenia zostawione przez ludzi. Zamiast poszukiwać naturalnego pokarmu, wykorzystują obecność turystów. Jeżeli nie znajdą niczego na szlaku, mogą domagać się jedzenia od ludzi.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego potwierdzają, że takie zdarzenie miało miejsce. Na razie nie ma komentarza w tej sprawie.

Źródło: PAP, Polsatnews.pl

Zobacz również:  Zrobiła sobie selfie z niedźwiedziem. Przeżyła spotkanie

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.